Trieciens Eiropas solidaritātei

18 / 12 / 2010
Share 'Trieciens Eiropas solidaritātei' on Draugiem Share 'Trieciens Eiropas solidaritātei' on Facebook Share 'Trieciens Eiropas solidaritātei' on Google+ Share 'Trieciens Eiropas solidaritātei' on LinkedIn Share 'Trieciens Eiropas solidaritātei' on LiveJournal Share 'Trieciens Eiropas solidaritātei' on Pinterest Share 'Trieciens Eiropas solidaritātei' on Tumblr Share 'Trieciens Eiropas solidaritātei' on Twitter Share 'Trieciens Eiropas solidaritātei' on Wordpress Share 'Trieciens Eiropas solidaritātei' on Email

Reaģējot uz ES Padomes noslēguma sanāksmes rezultātiem, Eiropas Sociāldemokrātu partija (PES) asi nosodījusi Eiropas Savienības (ES) Padomes sanāksmes noslēgumā ES Padomes prezidenta Hermana van Rompeja un Eiropas Komisijas prezidenta Žozē Manuela Barrozu izteiktos apgalvojumus, ka “ES līderi ir darījuši visu, lai stabilizētu eirozonu”.

PES prezidents Pols Nīrups Rasmusens paziņojis, ka “konservatīvo spēku līderi pamatīgi kļūdās – kārtējo reizi viņiem nav izdevies pārņemt kontroli pār krīzes procesiem, ko lieliski ilustrē tirgu reakcija”. Kādas kredītreitingu aģentūras Īrijas vērtspapīru reitingu samazināšana vienas dienas laikā ļoti skaidri norāda uz to, ka ES Padomes plāns nepārliecināja tirgus.

Autors: Māris Grīnvalds, Kreisie.LV

Kā atzīmējis Rasmusens, nespēja panākt vienošanos par “eiroparādzīmju” (eurobonds) sistēmas izveidošanu būs īpaši postoša. Viņš uzsvēris, ka “vācu, britu, zviedru un nīderlandiešu valdības eiroparādzīmju jautājuma progresam uzlikušas STOP zīmi. Tik banāli likt nacionālās intereses pāri Eiropas atveseļošanās nepieciešamībai ir ļoti tuvredzīgi un gļēvi. Tirgi ir saņēmuši nepārprotamu ziņu – varat mūs novākt vienu pēc otra.” Šāda ES Padomes nostāja ir nonākusi tiešā konfliktā ar Eiropas Parlamentu, kurš šonedēļ ar nospiedošu balsu vairākumu atbalstīja eiroparādzīmju ideju.

PES analītiķi norāda, ka ES Padomes secinājumi nerada pietiekamus priekšnoteikumus sabalansētībai starp solidaritāti, fiskālo atbildību un izaugsmi. Rasmusens secinājis: “Neskatoties uz Beļģijas labi paveikto darbu savas prezidentūras laikā, nav novēroti skaidri un izšķiroši soļi pretim īstenai ekonomikas atlabšanai. PES apņemas divkāršot savas pūles līdz pavasara ES Samitam, lai panāktu, ka ES pilsoņiem tiktu piedāvāts tāds atkopšanās plāns, kura centrā būtu viņu, nevis tirgu intereses.”

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie