Kā iestāties arodbiedrībā

Nebūt nav tik reti tie gadījumi, kad cilvēki neizpilda savu lēmumu banāla informācijas trūkuma dēļ. Mēģināsim laika gaitā vismaz dažos jautājumos viest skaidrību. Šoreiz, piemēram, par arodbiedrību jautājumiem. Tātad, esat nolēmis iestāties arodbiedrībā. Ko darīt?

Ja uzņēmumā jau ir sava arodbiedrība, viss ir vienkārši – Jums jāaizpilda iesniegums un jāiesniedz attiecīgā uzņēmuma arodorganizācijā. Ja tādas nav, situācija ir tikai nedaudz sarežģītāka. Lai nodibinātu jaunu arodbiedrību, nepieciešami vismaz trīs darbinieki. Latvijas likumdošana paredz, ka uzņēmuma vadītājs nevar aizliegt šādas organizācijas dibināšanu.

Dibināšanas sapulcē Jums jāievēl arodbiedrības vadītājs un jāuzraksta iesniegums attiecīgās nozares vienotajai arodbiedrībai ar lūgumu uzņemt tajā jauno arodorganizāciju. Pamatojoties uz saņemto iesniegumu, nozares arodbiedrība piešķirs Jūsu organizācijai identifikācijas numuru, iepazīstinās ar statūtiem un vienosies par turpmāko rīcības programmu.

Ja vēlaties papildus informāciju par arodorganizācijas dibināšanas kārtību un iekļaušanos vispārējā arodbiedrību tīklā, Jūs varat zvanīt uz Latvijas Brīvo Arodbiedrību savienības (LBAS) konsultāciju tālruni 67035907 vai aizpildīt nelielu anketu LBAS mājaslapā un gaidīt, līdz ar Jums sazināsies LBAS speciālists.

Tāpat ar LBAS mājaslapas starpniecību Jūs varat uzdot jebkuru citu nozares jautājumu arodbiedrību speciālistiem.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *