Izaugsmei – jā!

Lai protestētu pret pārlieku bargiem taupības pasākumiem Eiropā, pret nedrošu darbu un bezdarbu, pret nabadzību, pret sociālo regresu un atstumtību, LBAS 29. septembrī plkst. 13 ar akciju „Nē – bargai taupībai, jā – izaugsmei!” Rīgā, Brīvības bulvārī pie Ministru kabineta atbalstīs Briselē un visur Eiropā notiekošās arodbiedrību manifestācijas. Manifestācijas atbalsta pasākumi šajā laikā notiks arī Liepājā, Valmierā, Daugavpilī un Jelgavā.

Akcija Rīgā sāksies jau plkst. 12, ar Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) un LBAS mītiņu pie Eiropas Komisijas ēkas (Aspazijas bulvārī 28).

LVSADA, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO un Latvijas Pacientu ombuda kopīgu sūdzību Eiropas Ombudam par Eiropas Komisijas rīcību, kas ir ļāvusi pasliktināt veselības aprūpi Latvijā, ar saviem parakstiem atbalstījuši vairāk nekā 50000 cilvēku. Savāktie paraksti kopā ar sūdzību Eiropas Ombudam tiks nosūtīti 29. septembrī Eiropas Arodbiedrību konfederācijas izsludinātās Viseiropas protesta akcijas ietvaros.

Eiropas Arodbiedrību konfederācijas (ETUC) paziņojumā teikts, ka bardzības pasākumi ir radījuši Eiropā recesijas risku un bezdarba pieaugumu. Finanšu krīze ir novedusi Eiropu vissliktākajā situācijā kopš 1930. gadiem. 23 miljoni strādājošo Eiropā jūtas nedroši, un sociālā spriedze pieaug gandrīz visur.

Šajā ekstrēmajā situācijā vienīgās atbildes no Eiropas valdībām ir bardzības jeb tā saucamie taupības pasākumi, kā arī samazinājumi publiskajos tēriņos, kas, savukārt, ietekmē sociālās drošības mehānismus.

Lai gan šie pasākumi tiek uzskatīti par šoka terapijām, lai izkļūtu no stagnācijas, tomēr tie, tieši pretēji, riskē ieraut mūs atpakaļ recesijā, kā tas notika 1931.gadā. Pasākumiem būs pilnīgi pretējs efekts nekā paredzēts. Pirktspēja samazināsies un atjaunotne būs neiespējama. Bardzības pasākumi ir netaisnīgi, jo krīze patiešām ir vājinājusi miljoniem cilvēku, kuriem tagad ir jāsavelk jostas ciešāk.

ETUC pauž viedokli, ka valdības pret šo faktu paliek nejūtīgas: tā vietā, lai risinātu tirgus prasības, tās krīt panikā. Valdības vēlreiz soda tos, kuri jau maksā krīzes cenu.

Sociālā Eiropa atrodas zem spiediena un šis spiediens pastiprināsies, ja valdības sasteigs ar krīzes izejas stratēģijām, kas var novest pie nopietnām sociālām sekām. Valdībām jāiegulda simtiem miljardu, lai glābtu bankas, lai gan nauda ir domāta ilgtspējīgas izaugsmes un darba vietu atbalstam. Tieši tādēļ, ka šī krīze nav mūsu radīta, ETUC dodas cīņā par sociālāku un vienotāku Eiropu tās pilsoņiem.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *