Nozieguma vieta. Tu esi liecinieks!

“Latvija ik gadu zaudē aptuveni 40 000 iedzīvotāju. Galvenais iemesls, kādēļ tā notiek – gadiem ilgi realizēta ačgārna ekonomiskā politika. Vienīgie, kas ir ieguvēji no Latvijas valdību ekonomiskās politikas, ir bankas, lielkapitāls, partiju ziedotāji un starptautiskie aizdevēji. Vai šāda politika nav pielīdzināma noziegumam?” – raksta interneta vietnes noziegumavieta.lv autori, aicinot iedzīvotājus pulcēties Darba svētkos – 1. maijā pl. 12:00 protesta akcijā pie Ministru Kabineta.

1. maijā atzīmējamie Darba svētki Latvijā ir daudzās nozīmēs simbolisks notikums. No vienas puses, tas ir pārmaiņu un valsts vētrainās vēstures simbols. Sākotnēji kā Čikāgas “Haymarket” slaktiņa atceres un vispasaules darbaļaužu solidaritātes diena, vēlāk “1. maijs” Latvijā kļuvis par visspilgtāko uzskatāmo līdzekli padomju brīvprātīgi-obligātā sabiedriskās dzīves ritējuma absurdam.

20. gadsimta beigās valsts atjaunotāji, pretēji tā laika “restaurācijas un sēru” garam, pieņēma progresīvu lēmumu un 1. maiju pasludināja par Darba svētkiem. No otras puses, mūsdienu Latvijas saturīgi mazvērtīgie Darba svētki gan precīzi iezīmē politiskās dienaskārtības noteicēju tēlu, gan lieliski izskaidro to, kāpēc vienkāršais darba cilvēks Latvijā jūtas neaizsargāts. Taču tieši šajā dienā vairumam cilvēku vajadzētu aizdomāties, ka par daudzām mūsdienās pašsaprotamām Darba likuma normām vēl salīdzinoši nesen daudzi atdeva savas dzīvības.

Tāpat minētajā interneta vietnē tiek aicināts dalīties ar viedokļiem un ierosinājumiem, kā veicināt Latvijas izaugsmi.

Vēl šajā kategorijā:

1 comment for “Nozieguma vieta. Tu esi liecinieks!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *