LSDSP vairs nepārstāv sociāldemokrātu idejas

Ar šādu pamatojumu no visā Latvijas pastāvēšanas vēsturē varenās, bet šobrīd jau ilgi nīkuļojošās partijas šodien izstājies tās Rīgas apgabala organizācijas vadītājs Ilmārs Gromuls; viņam sekojusi lielākā daļa organizācijas vēl esošo aktīvistu.

“Par šādu soli izšķīros, lai sevī saglabātu uzticību sociāldemokrātijas ideāliem. Partijā varu ir pārņēmusi Jāņa Dineviča atbalstītāju grupa, kas strādā nevis idejisku mērķu sasniegšanai, bet gan viena cilvēka interešu labā,” pauž  viedokli Ilmārs Gromuls. “Latvijā ar katru brīdi samilzt sociālekonomiskās problēmas, ekonomiskā krīze tiek pārvarēta uz vienkāršās tautas rēķina, valsts pārvaldība atkal tiek realizēta atsevišķu cilvēku interesēs, bet tikmēr LSDSP klusē un aktīvi nepiedāvā risinājumus, lai aizstāvētu sabiedrības mazāk aizsargāto intereses. Partijas vadība par svarīgāku uzskata nodarbošanos ar citādi domājošo partijas biedru zākāšanu un pat izslēgšanu, kā tas notika ar ilggadēju sociāldemokrātu Ati Lejiņu.”

Viņaprāt, lai realizētu sociāldemokrātijas idejas, ir jāveido jauna, finansiāli neatkarīga organizācija, kuras rindās jāpulcē aktīvi, atvērti un inteliģenti cilvēki, kas ar savām idejām un praktiskiem darbiem var atjaunot uzticību sociāldemokrātu ideoloģijai un veidot Latviju par labklājības valsti.

Nesen līdzīgu lēmumu pieņēmuši arī citi partijas ilggadēji biedri, piemēram, tās kādreizējais ģenerālsekretārs un viedokļa līderis Ansis Dobelis, kurš šobrīd jau plāno veidot nevalstisku organizāciju, kas pārstāvētu sociāldemokrātiskās idejas. Sīkāk par šo rakstā “Sociāldemokrāti mainās”.

Tāpat partijas rindas jau pametis arī portāla Kreisie.LV idejas autors un redaktors Džerijs Šterns, kurš vēl nesen šādu iespēju minēja intervijā diena.lv blogos, kā arī vesela rinda citu biedru, tai skaitā vadošus amatus ieņemošu.

Vēl šajā kategorijā:

11 comments for “LSDSP vairs nepārstāv sociāldemokrātu idejas

 1. margarita
  18 / 02 / 2011 at 14:48

  Nu ko Tu Ilmār , liekuļo, kad bija izdevība sevi pierādīt un iesniegt kaut vienu konkrētu priekšlikumu par ko Tu šajā paziņojumā runā, tā- nekā , Tu gaidi kad kāds cits to darīs un rakstīs. Ar pamatnostādnes izstrādi jau nepietiek, to vajag arī īstenot, ko Tu Rīgā varēji ar savu komandu īstenot. Tev neviens nebūtu traucējis. Tev bija žēl savu sociāldemokrātisko pārliecību apliecināt pārējiem biedriem, kas par Tevi nebalsoja? Tad , kas Tu par sociāldemokrātiskās idejās nesēju? Mēs taču neesam privātīpašnieki uz ideju!

  • Mārtiņš Martgaritai
   18 / 02 / 2011 at 17:30

   Margarita, vai tik tiešām vēlieties uzklausīt visus priekšlikumus, ko esam ierosinājuši, bet jūsējie izlikās nedzirdam un daram pa savam? Sākot ar kreisie.lv izveidi- tā kritizēšanu, ar aizmugurisku izrēķināšanos ar Ati Lejiņu, par nodevīgu apvienību Atbildībā ar sīkpartijām, utt utt un vēl joprojām…tika likti šķēršļi pat jauniešu uzņemšanai partijā un Rīgas organizācijas lapas izveidē… šo sarakstu varētu turpināt bezgalīgi, bet jūs jau nedzirdiet, tik atkārtojiet vienu un to pašu, ka mēs redziet neko nedaram….lūdzu dariet- tagad jums to neviens neaizliegs…protams, tikai angažētā labējā prese, sorosoīdi, labējie iefiltrētie šķeltnieki, utt! Ar tiem jums arī novēlu turpināt cīnīties!

 2. Es -> Mārtiņam
  18 / 02 / 2011 at 21:17

  Tu partijas “kapraci”esi aizmirsis,ka LSDSP 42.kongresā nolēma izveidot politisko politisko partiju apvienību un tā bija vairākuma griba,ko tu un tev līdzīgie stūrgalvīgi neatzīst.Ati Lejiņu no partijas vajadzēja izslēgt jau pagājušāgadajūnijā,kad viņs iesaistījās citas politisko partijas apvienības vēlēšanu kampaņā.Statūti ir jāievēro visiem partijas biedriem.Jaunus partijas biedrus nevar uzņemt bez partijas TO valdes sasaukšanas .LSDSP valde šo kļūdu laboja,atcēla TO valdes lēmumu un uzņēma partijā jaunos biedrus.

 3. Uldis
  20 / 02 / 2011 at 12:57

  Kasāmies?
  Cik mīļi!!!

 4. margarita
  20 / 02 / 2011 at 18:05

  Mārtiņam- vienu skaidri varu pateikt, jo šajā ziņā ir liela pieredze , ka sakāmvārdam-”kas citam kapu rok , tas pats tajā iekrīt”. Kas šķela LSDSP , tos pašus sašķela un sašķels arī turpmāka. To Tu lūdzu atceries. Neviens nesodīts nepaliek.It sevišķi mūsu mazajā zemītē. Pat visstiprākie ir beiguši pastāvēt un pie tam pavisam , toties sīkie paliek dzīvi. Tautas gudrības jāņem vērā, tad Tev veiksies dzīvē.

 5. Andris
  24 / 02 / 2011 at 23:18

  Vislielākā nesenās pagātnes un šodienas LSDSP partijas vadības vislielākā kļūda (ko nepieļauj citas partijas) ir nemākulība vai nevēlēšanās strādāt ar saviem oponentiem. Katram un, it sevišķi jaunajiem, ir savi uzskati un viedokļi. Ar viņiem jārunā un jādiskutē (kaut vai ar katru atsevišķi) pieklājīgi, neapvainojot, nevis pēc principa: Tev nav taisnība, Tu kļūdies, vairākums Tavas idejas neatbalsta u.t.t. Izveidojas grupējumi, kuri cīnās savā starpā, tādēļ arī cilvēki pamet partiju un pametīs. Nu ko viņam darīt, ja jau vairākums nesaprot viņu, kritizē, izsmej. Pie kam vairākums neiet, teiksim tā, pareizā virzienā, bet akli seko kādam.

 6. Es
  25 / 02 / 2011 at 12:17

  Nu gan atradies LSDSP patreizējās vadības kritiķis.Jaunā LSDSP valde savā pirmajā sēdē,
  nolēma 1.martā uz valdes sēdi uzaicināt RAO vadītāju I.Gromuli lai runātu par situāciju partijā,bet nekas nesanāca.Gromuls izstājās no partijas.Kādu padomu dosi Andri?Runātāju ir daudz,bet kā ir ar darītājiem.

 7. Helga
  26 / 02 / 2011 at 12:20

  Kas gribēs, vienmēr atradīs iespēju, bet, kas negribēs iemeslu.

 8. margarita
  09 / 03 / 2011 at 10:16

  Ķāpēc LSDSP nemācās no citām partijām? SC izslēdz savus biedrus bez liekas zākāšanas, vienkārši skaidri un gaiši pasaka , nepilda partijas uzstādījumus. Lācis izstājas no partijas un neviena puse nemazgā veļu atklāti, kas tad tur notikās. Iespējams , ka mūsu variants – var arī tā domāt. Bet ko dara mūsu jaunatne?

 9. Mārtiņš Martgaritai
  09 / 03 / 2011 at 13:10

  Njā…. nesaprotu, kāpēc vēl neesmu izslēgts?! Bet par citiem…. vai tad vēl kāds “mūsu” jaunais ir palicis? vai vēl ir ko izslēgt?

 10. margarita
  09 / 03 / 2011 at 15:24

  Mārtiņam, nē, vēl ir paliecies pietiekoši, un, galvenais, pārņem vadības grožus savās rokās, un stājas arī iekšā. Tukša vieta nepaliek. Bet bērni savu vecāku mācības atceras ar cieņu tikai tad , kad paši par tādiem kļūst ( no savas pieredzes) Patiesība veca, kā ar tēva trīs dēliem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *