LSDSP vairs nepārstāv sociāldemokrātu idejas

Ar šādu pamatojumu no visā Latvijas pastāvēšanas vēsturē varenās, bet šobrīd jau ilgi nīkuļojošās partijas šodien izstājies tās Rīgas apgabala organizācijas vadītājs Ilmārs Gromuls; viņam sekojusi lielākā daļa organizācijas vēl esošo aktīvistu.

“Par šādu soli izšķīros, lai sevī saglabātu uzticību sociāldemokrātijas ideāliem. Partijā varu ir pārņēmusi Jāņa Dineviča atbalstītāju grupa, kas strādā nevis idejisku mērķu sasniegšanai, bet gan viena cilvēka interešu labā,” pauž  viedokli Ilmārs Gromuls. “Latvijā ar katru brīdi samilzt sociālekonomiskās problēmas, ekonomiskā krīze tiek pārvarēta uz vienkāršās tautas rēķina, valsts pārvaldība atkal tiek realizēta atsevišķu cilvēku interesēs, bet tikmēr LSDSP klusē un aktīvi nepiedāvā risinājumus, lai aizstāvētu sabiedrības mazāk aizsargāto intereses. Partijas vadība par svarīgāku uzskata nodarbošanos ar citādi domājošo partijas biedru zākāšanu un pat izslēgšanu, kā tas notika ar ilggadēju sociāldemokrātu Ati Lejiņu.”

Viņaprāt, lai realizētu sociāldemokrātijas idejas, ir jāveido jauna, finansiāli neatkarīga organizācija, kuras rindās jāpulcē aktīvi, atvērti un inteliģenti cilvēki, kas ar savām idejām un praktiskiem darbiem var atjaunot uzticību sociāldemokrātu ideoloģijai un veidot Latviju par labklājības valsti.

Nesen līdzīgu lēmumu pieņēmuši arī citi partijas ilggadēji biedri, piemēram, tās kādreizējais ģenerālsekretārs un viedokļa līderis Ansis Dobelis, kurš šobrīd jau plāno veidot nevalstisku organizāciju, kas pārstāvētu sociāldemokrātiskās idejas. Sīkāk par šo rakstā “Sociāldemokrāti mainās”.

Tāpat partijas rindas jau pametis arī portāla Kreisie.LV idejas autors un redaktors Džerijs Šterns, kurš vēl nesen šādu iespēju minēja intervijā diena.lv blogos, kā arī vesela rinda citu biedru, tai skaitā vadošus amatus ieņemošu.

Vēl šajā kategorijā:

11 comments for “LSDSP vairs nepārstāv sociāldemokrātu idejas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *