Sociāldemokrāti mainās

Jaunas vēsmas līdz šim stagnējošajā Latvijas sociāldemokrātu flangā sola ienest pēdējās nedēļas notikumi, kuras gaitā vairāki pazīstami jaunākas paaudzes politiķi paziņojuši par savu distancēšanos no Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas. Par pagrieziena punktu kļuvis nesenais partijas kongress, kurā daļa biedru bija deklarējusi nepieciešamību pilnībā mainīt partijas darba stilu, taču vairuma atbalstu saņēma “vecais modelis” un tā līdzšinējie realizētāji.

Autors: Džerijs Šterns, Kreisie.LV

Jau mēneša sākumā no LSDSP rindām izstājās tās kādreizējais ārlietu sekretārs un Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņas vadītājs Ervins Labanovskis; šodien Latvijas medijos publicēts apliecinājums, ka partijas rindas pametis arī partijas “jaunās strāvas” iecerētais pārmaiņu līderis – Ansis Dobelis, no amatiem atkāpušies vairāki citi redzami šīs grupas pārstāvji. Plašsaziņas līdzekļos izplatītā informācija liecina, ka Ansis Dobelis politiku pamest neplāno, gluži otrādi, jau tuvākajā laikā jaunais sociāldemokrāts iecerējis veidot sabiedrisku organizāciju, kurā apvienot līdzīgi domājošos, kam nav pieņemama LSDSP izvairīšanās no politiskās dienaskārtības veidošanas un nespēja diskutēt ar sabiedrību.

“Jūtu, ka sabiedrībā ir pieprasījums pēc kustības, kas varētu nopietni diskutēt un iestāties politikā par vienlīdzīgām iespējām visiem pilsoņiem, par pieejamu kvalitatīvu un radošumu veicinošu izglītību, par sociālo taisnīgumu, par progresīvu un taisnīgu nodokļu sistēmu, par inovatīvu ekonomiku, par zaļo enerģiju un videi draudzīgu politiku un daudziem citiem jautājumiem, kuri līdz šim Latvijā virzījušies kādu šauru grupu interesēs,” savu izvēli komentē Ansis Dobelis. “Mūsu valstī ir cilvēki, kuri gatavi brīvprātīgi dot savu artavu šo ideju realizācijā. Organizācija būs atvērta visiem, kas gatavi iestāties par šiem taisnīgajiem principiem un arī aktīvi piedalīties to ieviešanā.”

Kā tuvākos darbus jaunajai biedrībai Ansis Dobelis min  aktīvu darbību, lai veicinātu nulles deklarācijas ieviešanu Latvijā, kā arī rosinātu argumentētu diskusiju ar mērķi ieviest progresīvo nodokļu sistēmu. “Jādara viss iespējamais, lai turpinātos tiesiskas valsts pamatu stiprināšana. Jāapzinās arī tas, ka šos mērķus mums izdosies sasniegt tikai tad, ja cilvēki, kuriem ir līdzīgi uzskati un kuri sevī jūt spēku darboties, to būs gatavi paust arī skaļi un nebaidīsies pateikt – es pats esmu atbildīgs par to, kas notiek manā ģimenē, pilsētā un valstī.”

► visi, kam ir vēlme darboties topošajā organizācijā, aicināti sazināties ar Ansi Dobeli sociālajos tīklos vai, rakstot e-pastu uz Ansis.Dobelis@gmail.com

Vēl šajā kategorijā:

1 comment for “Sociāldemokrāti mainās

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *