Diskusija par energopolitiku

17. maijā Rīgā, Eiropas Savienības mājā notiks Brīvības un solidaritātes fonda (BSF) un Eiropas Progresīvā studiju izpētes fonda (FEPS) rīkota apaļā galda diskusija “Kādai jābūt Latvijas un ES energopolitikai, lai nodrošinātu drošu, ilgtspējīgu un pieejamu energoresursu izmantošanu?”

Latvijā ir jau kādu laiku aktualizējies jautājums par „zaļās enerģijas” izmaksām un valsts atbalsta mehānismiem šai nozarei. Plašsaziņas līdzekļos un medijos nereti izskan viedoklis, ka tieši „zaļā enerģija” un atbalsts tai ir tas, kas šobrīd rada būtisku elektroenerģijas cenas pieaugumu, kā arī rada riskus, ka nākotnē elektroenerģijas cenas var sasniegt tādu līmeni, kas apdraudēs daudzu Latvijas uzņēmumu pastāvēšanu un nodarīs kaitējumu visai tautsaimniecībai.

Šajā forumā vēlamies diskutēt par prakses piemēriem “zaļās enerģijas” atbalstam ES dalībvalstīs un ko Latvija var mācīties no citām ES valstīm? Vai ES nepieciešams viens vai ģeogrāfiski iedalīti „zaļās enerģijas” politikas mehānismi?

Diskusijas sākums plkst. 10:00, adrese: Aspazijas bulvārī 28, 2. stāvā. Darba valoda – latviešu un angļu, būs pieejams sinhronais tulkojums. Piedalīties aicināti Saeimas atbildīgo komisiju deputāti, LR Ekonomikas ministrijas pārstāvji, Latvenergo un nevalstiskā sektora eksperti; klausītājos aicināti visi interesenti, reģistrējoties iepriekš – sūtot e-pastu uz info@bsf-latvija.lv līdz 16.maija plkst. 12:00.

► Plašāka informācija un diskusijas darba kārtība: [PDF]

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *