Profesionāļi valsts amatos

Uz 10. Saeimu kandidējošo partiju atbildes uz jautājumu – kā tiks nodrošināts, ka uz valsts amatiem tiek izvēlēti profesionāļi, nevis politiskie atbalstītāji.

1. Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā: Augstākiem ierēdņiem jāliedz ieņemt amatus politiskajās partijās. Plašāk jāpielieto konkursi amatu ieņemšanai.

2. Vienotība: Pirmais solis tam ir korupcijas apkarošana. Otrais – atklāti konkursi uz šādām amatu vietām.

3. Ražots Latvijā: Mēs to jau darām. Mūsu izvirzītais premjerministrs nav partijas biedrs, bet profesionālis.

4. Saskaņas centrs: Jāmaina amatpersonu iecelšanas kārtība, profesionalitātes kritērijus nosakot ar likumu.

5. Tautas kontrole: Izvēlēsimies kadrus pēc profesionālās kvalifikācijas, ņemot vērā objektīvus līdzšinējos sasniegumus savā darba jomā.

6. Zaļo un zemnieku savienība: Atbilstošai profesionālajai kvalifikācijai jābūt priekšnoteikumam jebkura amata ieņemšanai, tad arī politiskās simpātijas nav šķērslis.

7. Par prezidentālu republiku: Lai mainītu šo absurdu ir nepieciešams pilsoņu atbalsts 2.oktobra vēlēšanās. Balsojiet par mūsu partiju, un mēs to vienkārši izdarīsim!

8. Par labu Latviju: Ministri ir politiskas amatpersonas, valsts sekretāriem jābūt profesionāļiem, un par to, lai tā būtu, jāpacīnās.

9. Atbildība: Balsojot tikai par profesionāli.

10. Daugava Latvijai: Pašlaik Latvijā kļūst redzams cilvēku trūkums. Vajadzīgs godīgs darbs, pat ne profesionālis, blata nebūs.

11. Pēdējā partija: Ministriem un citiem profesionāļiem – konkursus. Mēs esam vienīgā iespēja izslēgt negodīgas aizkulišu spēles Saeimā.

12. Visu Latvijai – TB/LNNK: Amatu konkursos iespējams izvērtēt tikai pretendentu profesionalitāti, nezinot personu identificējošu informāciju.

13. Kristīgi demokrātiskā savienība: Domājam, ka pietiek profesionāļu, kuri nav politizējušies.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *