Partiju plāni sociālajā sfērā

Lūk, uz 10. Saeimu kandidējošo partiju atbildes uz Kreisie.LV jautājumu – kādas būs pirmais izmaiņas, kuras partija ievēlēšanas gadījumā plāno iniciēt sociālajā sfērā. Informācija apkopota portālā “Gudrās galvas”.

1. Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā: Pazemināt PVN pirmās nepieciešamības precēm, palielināt neapliekamo minimumu – vispirms strādājošiem vecākiem.

2. Vienotība: Grūti atbildēt, kuras būs pirmās, bet viena no svarīgākajām ir sociālā budžeta nošķiršana no pamatbudžeta.

3. Ražots Latvijā: Veselības aprūpē nopietnas izmaiņas. Bezdarbnieku pabalstos. Valsts pārvaldes darbinieku algas un daudz kas cits.

4. Saskaņas centrs: Cienīgas pensijas, veselības aprūpes un izglītības iespējas. Plašāks atbalsts ģimenēm ar bērniem. Tiesības uz mājokli.

5. Tautas kontrole: Pensijas vecums 60 gadi. Reālas kompensācijas 200 000 denacionalizācijā represētajiem. Valsts paņemto līdzekļu atmaksa sociālajā budžetā.

6. Zaļo un zemnieku savienība: Domājam, ka pabalsti būtu jāsaņem darba nespējīgajiem (invaliditāte, slimība utt.), pārējie būtu jānodrošina ar darbu, t. sk. īpaši organizētu.

7. Par prezidentālu republiku: Obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas izveide, un nepieļaut budžeta griešanu uz sociāli neaizsargāto iedzīvotāju rēķina.

8. Par labu Latviju: Pirmais būs nākamā gada budžets un ar to saistītās nodokļu likumu izmaiņas, tai skaitā sociālo sfēru skarošo.

9. Atbildība: Sakārtojot nodokļu sistēmu, lai būtu palielināta ieņēmumu daļa, kā arī nodrošinot darba vietas.

10. Daugava Latvijai: Pensionāriem ir tiesības saņemt no sociālā budžeta izsaimniekoto miljardu, ar kuru glāba Parex.

11. Pēdējā partija: Nodalīt sociālo budžetu no valsts budžeta un uztaisīt neaizskaramus. Visus pensiju fondus atgriezt valsts paspārnē iekš attīstības bankas.

12. Visu Latvijai – TB/LNNK: Pensijas nedrīkst aiztikt! Domāju, jāpārskata bezdarbnieku pabalstu aprēķināšana.

13. Kristīgi demokrātiskā savienība: VSAOI maksas noteikta % novirzīšana obligātajai veselības apdrošināšanai. VSA maksājumu sadale uz pamatbudžetu.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *