Atbalsts arodbiedrībām!

Šodien Rīgā un citās Latvijas pilsētās norisinājās arodbiedrību manifestācija, solidarizējoties ar Eiropas Arodbiedrību konfederācijas izsludināto Viseiropas protesta akciju pret pārlieku bargiem taupības pasākumiem Eiropā, pret nedrošu darbu un bezdarbu, pret nabadzību, pret sociālo regresu un atstumtību. Šai sakarā tika saņemta arī Eiropas Sociāldemokrātu partijas (PES) ģenerālsekretāra Filipa Korderī atbalsta vēstule, kuras tulkojumu piedāvājam arī Kreisie.LV.

“Es vēlos izteikt savu vissirsnīgāko atbalstu Latvijas veselības aprūpes darbiniekiem, kuri cīnās, lai aizstāvētu augsta līmeņa veselības aprūpes aizsardzību Latvijā, neraugoties uz dramatiskajiem līdzekļu samazinājumiem, ko turpina Latvijas valdība.

Ir svarīgi nodrošināt augsta līmeņa sociālo aizsardzību, it īpaši krīzes laikā. Smagie algu samazinājumi veselības aprūpes darbiniekiem, plaša darbinieku atlaišana, kā arī satriecošs samazinājums valdības veselības aprūpes finansējumā novedīs pie sociālas katastrofas Latvijā. Eiropas Sociāldemokrātu partija stingri nosoda šos līdzekļus un aicina Latvijas valdību izvēlēties taisnīgu ceļu izkļūšanai no krīzes. Latvijas iedzīvotāji jau samaksājuši augstu cenu par krīzi, kura nav viņu radīta; viņiem nevajadzētu uzņemties papildus nastu, ciešot no vājas veselības aizsardzības sistēmas.

PES ir stingri iestājušies pret visām bargās taupības programmām, kuras īsteno labējo partiju veidotās valdības ar vienu redzējumu – izārdīt sociālās labklājības sistēmas. Krīzi viņi izmanto kā attaisnojumu.

Mēs, sociāldemokrāti, esam izteikuši alternatīvus piedāvājumus, lai konsolidētu valstu budžetus un palielinātu jaunus ienākumus valstīm, piemēram, ieviešot finanšu darījumu nodokli. PES kopā ar arodbiedrībām piedalīsies 29.septembra gājienā un teiks „Nē!” bargajiem samazinājumiem.

Ar brālīgiem sveicieniem, Eiropas Sociāldemokrātu partijas ģenerālsekretārs Filips Korderī.”

picasaView plugin: Could not load data from picasaweb.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *