Britu leiboristi maina vadību

2010. gada 25. septembrī noslēdzās Lielbritānijas leiboristu partijas līdera vēlēšanas; uzvaru tajās guva un par jauno leiboristu līderi kļuva Eds Milibends, ar minimālu balsu pārsvaru apsteidzot savu brāli Deividu Milibendu.

Eds Milibends (dz. 1969) ir Lielbritānijas parlamenta deputāts un leiboristu veidotās opozīcijas vadītājs. Absolvējis Oksfordas universitāti un Londonas Ekonomikas augstskolu. Līdz 2010. gada maijam Gordona Brauna valdībā bijis Enerģijas un klimata pārmaiņu departamenta valsts sekretārs.

Autors: Māris Grīnvalds

„Tagad mūsu uzdevums ir panākt to, lai Leiboristi atkal uzrunātu valsti. Mēs cīnīsimies, lai atgūtu cilvēku uzticību un mēs atjaunosim saites ar vienkāršo cilvēku kopienām visos Lielbritānijas nostūros. Leiboristi atkal simbolizēs radikālu un uz reformām balstītu izvēli – jaunu britu politikas spēku, kas būs vienkāršo cilvēku pusē visā Lielbritānijas plašumā. Mēs strādāsim, lai celtu jauna veida ekonomiku, kas darbojas cilvēku labā. Mēs cīnīsimies pret nevienlīdzību un paplašināsim iespējas. Un mūsu sabiedrības sirdī galvenās vērtības būs ģimene, laiks, darbs, sabiedrība un vide mums apkārt,” tā Eds Milibends izteicās pēc ievēlēšanas.

Kā savā apsveikuma runā norāda Pols Nīrups Rasmusens, Eiropas Sociāldemokrātu partijas (PES) prezidents, „[Eda Milibenda] ievēlēšana ir ļoti pozitīvs rezultāts Leiboristu partijai un Lielbritānijai. Eds lieliski saprot, ka progresīvas politiskās partijas veiksmi nosaka tas, cik cilvēki visos partijas līmeņos jūtas iesaistīti partijas darbā. Viņš nodrošinās to, lai būtu saites no vietējā līmeņa aktivitātēm līdz pat Eiropas līmeņa pārrunām. Laikā, kad konservatīvo un liberāļu koalīcija uzspiež nemitīgu [budžetu] apcirpšanu un ģimenes turpina ciest no krīzes radītām sekām, šis ir izšķirošs moments, lai Leiboristu biedri sanāktu kopā un piedāvātu spēcīgu un koordinētu atbildi Eda Milibenda vadībā. Būšu priecīgs strādāt ar Milibenda kungu PES ģimenē. Mūsu sadarbība iezīmēs jaunus pavērsienus Sociālās Eiropas programmā un palīdzēs virzīt progresīvas Eiropas atbildi ekonomiskās krīzes izaicinājumiem.”

► lasiet vairāk par šīm vēlēšanām Leiboristu mājaslapā.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *