PAR progresīviem nodokļiem!

Interneta ziņu portāls Kreisie.LV kopā ar domubiedriem ir uzsācis elektronisku parakstu vākšanu zem prasības ieviest Latvijā progresīvo nodokļu sistēmu. Parakstus ir plānots vākt līdz 10. Saeimas ievēlēšanai, bet pēc tam tos kopā ar prasībām iesniegt jaunajiem Saeimas deputātiem, Ministru kabinetam un Valsts prezidentam.

Informācija plašsaziņas līdzekļiem

Viens no akcijas iniciatoriem – Ansis Dobelis norāda, ka parakstu vākšanas mērķis ir spiediens uz politiķiem: „Mēs uzskatām, ka taisnīgas nodokļu politikas izstrādei un ieviešanai ir jābūt vienam no pirmajiem 10. Saeimas darbiem. Nodokļu politika ir būtiskākais instruments, ar kuru samazināt Latvijā arvien pieaugošo dramatisko nevienlīdzību starp cilvēku ienākumiem.”

Jau šodien daudzas politiskās partijas vārdos atbalsta progresīvo nodokļu sistēmu, tomēr reālu soļu tās ieviešanā pagaidām nav. Tādēļ, lai izdarītu spiedienu uz politiķiem un parādītu, ka sabiedrībā šai idejai ir atbalsts, esam nolēmuši vākt parakstus interneta vidē.

„Ja pēc šo parakstu savākšanas un iesniegšanas valsts augstākajām amatpersonām joprojām nesāksies reāls darbs pie progresīvās nodokļu sistēmas ieviešanas Latvijā, šai akcijai noteikti sekos citi pasākumi. Pieļaujam, ka varētu tapt arī īpašs likumprojekts, par kuru tiks vākti jau notariāli apstiprināti paraksti, lai rosinātu referendumu par šo jautājumu. Bet vispirms izmēģināsim citus rīcības veidus,” skaidro Kreisie.LV pārstāvis Ansis Dobelis.

Visi, kuri atbalsta iniciatīvu ieviest Latvijā progresīvo nodokļu politiku, aicināti parakstīties šajā adresē: http://www.kreisie.lv/paraksties/ – ar savu parakstu mēs ļoti vienkārši varam paust savu attieksmi, izrādīt pilsonisko līdzdalību un piedalīties lēmumu pieņemšanā. Ja vēlamies panākt pozitīvas izmaiņas, tuvināties Rietumu demokrātijām, mums politiskajos procesos jāiesaistās ne vien vēlēšanu dienā, bet ikdienā.

Papildus informācija: Ansis Dobelis, mob. 29618236

Vēl šajā kategorijā:

11 comments for “PAR progresīviem nodokļiem!

 1. Voldemārs
  29 / 07 / 2010 at 10:25

  Kurš nodoklis ir domāts progresīvs? Iedzīvotāju ienākuma, uzņēmumu peļņas vai īpašumu nodoklis? Tas ir ļoti svarīgi. Piemēram, es atbalstītu progresīvo īpašuma nodokli, bet esmu pret progresīvo ienākuma nodokli.

 2. Ansis
  29 / 07 / 2010 at 10:31

  Mēs esam par progresīvo nodokļu sistēmu. Šaubos vai viens progresīvs nekustamā īpašuma nodoklis spēs būtiski uzlabot situāciju Latvijā. Bet tas noteikti var būt pirmais solis. Ja mēs paskatāmies uz labklājībā dzīvojošajām valstīm Skandināvijā, tur pat sodu sistēma ir progresīva. Neesmu drošs, ka mums šobrīd nepieciešamas šādas galējības, tomēr IIN, dividendes u.c. nodokļiem ir jābūt progresīviem.

  • Voldemārs
   29 / 07 / 2010 at 21:54

   Situāciju Latvijā neuzlabos arī 100% visu ienākumu atdošana valstij nodokļos. Tas tikai sākumā valdībām iedos vairāk līdzekļu visādiem megaprojektiem.
   Cerība, ka progresīvie nodokļi glābs situāciju, ir tuvredzīga. Tiem, kuriem ienākumi ir lielāki, kaut kā vienmēr ir lielākas iespējas tos “optimizēt”. Domāju, ka drīz vien to redzēsim, ka “uz papīra” daudziem lielajiem pelnītājiem ienākumi samazināsies un neko daudz vairāk iekasēt neizdosies. Cita lieta ir ar progresīvo īpašuma nodokli – tur īpašumi jau ir un tur izvairīties no nodokļa maksāšanas būs daudzkārt grūtāk.
   Bet nu labi, lauziet savu malku paši! :) Nav mums vēl sabiedrība, kurā valdītu liela uzticība valdībai un kur būtu pierasts nodokļus maksāt, tāpēc ka katrs cilvēks no saviem samaksātajiem nodokļiem redzētu atdevi, un vienlaikus saprotu, ka kreisā ideoloģija prasa progresīvo nodokli tāpēc ka prasa, un vispār neparedz iespēju, ka progresīvais ienākumu nodoklis varētu būt nelietderīgs.

  • Voldemārs
   29 / 07 / 2010 at 21:58

   Ja runājam par progesīvo sodu sistēmu, kas tik skaisti strādā Skandināvijā, tad nevajadzētu aizmirst, ka mums daudzi lepni īpašumi un skaistas, dārgas mašīnas ir cilvēkiem, kuriem nekādu lielāku ienākumu nav (auto, piemēram, reģistrēts uz kādu mistisku uzņēmumu), vai pat vispār nekur nestrādā un viņus ļoti smīdinās progresīvā sodu sistēma, jo viņi rezultātā varbūt pat maksās mazākus sodus, nekā kāds vidēji atalgots un legāls cilvēciņš. Domājat, ka VID un citi kantori ar tādiem ātri tiks galā? 20 gadus netika un tagad ātri visu sakārtos? :)

 3. Par parakstisanos
  29 / 07 / 2010 at 13:49

  Parakstoties zem jusu parakstu vaksanas kaste ierakstitie vardi ir diemzel tik nesaprotami, ka parakstities nav iespejams.

  • kreisie.lv
   29 / 07 / 2010 at 15:07

   Ir tāda podziņa tur, ar kuru var piemeklēt jaunu kombināciju, ja kādu nevar salasīt. No trim zilajām sanāk augšējā.

 4. Raitis
  29 / 07 / 2010 at 14:41

  Es ar sievu šodien parakstījāmies zem petīcijas par progresīvo nodokļu sistēmu. Laiks ieviest taisnīgus nodokļus un jāpātruc nodokļu maksāšana no minimālās algas!

 5. Juris
  29 / 07 / 2010 at 16:48

  Skatos ka petīciju parakstījuši daudzi Vienotības pārstāvji – taču vai Vienotība savā vēlēšanu programmā arī iekļaus progresīvo nodokļu principu? Vienotība vienmēr paudusi uzskatu ka nav par progresīvajiem nodokļiem un Vienotības biedru piedalīšanos šīs petīcijas parakstīšanā varam droši saukt par priekšvēlēšanu aģitāciju. Ceru protams ka kļūdos – jo pašlaik neredzu nevienu citu politisko spēku, kas kaut nedaudz domātu par tautu un varētu savākt nopietnu balsu skaitu nākamajā saimā.

  • kreisie.lv
   29 / 07 / 2010 at 16:52

   Katrā ziņā, SCP pārstāvji piedalījās konferencē par nodokļiem, ko organizēja Brīvības un solidaritātes fonds, un tās priekšsēdētājs, kurš ir V. līdzpriekšsēdētājs, pauda savu atbalstu progresīvajiem nodokļiem. Kas no tā sanāks tālāk pašā Vienotībā? Tur mēs droši vien varam atbildēt ne precīzāk kā jebkurš cits vēlētājs…

 6. MADE
  28 / 08 / 2010 at 20:34

  Ko Voldemār vāvuļo?:“Vecajās ES valstīs darbojas progresīvā nodokļu sistēma. Tas nozīmē, ka no lielākiem ienākumiem maksā palielinātu nodokli. Latvijā diemžēl tā vairs nav. Kā jau minēju, pēc 1995.gada progresīvā nodokļu sistēma ir nomainīta uz regresīvo, jo valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par lielākiem ienākumiem iedzīvotāji vairs nemaksā.“
  Latvijas nodokļu politikai ir ilgstoša izmaiņu vēsture. Visos laika posmos tā bijusi progresīvā – jo lielāki ienākumi, jo lielāks procents jāmaksā nodokļos. Progresīvā nodokļu politika bija gan cariskās Krievijas laikā, gan Latvijas brīvvalstī 20.gs. 20. un 30.gados, tā dēvētajā vācu laikā un arī padomju sistēmā. Tātad gan pirms, gan pēc Otrā pasaules kara, kā arī atkal atjaunotajā Latvijas brīvvalstī no 1990. līdz 1995.gadam. Tikai pēc 1995.gada Latvijas nodokļu politika, atšķirībā no pasaules visu attīstīto valstu nodokļu politikas, tika izmainīta uz proporcionālo un pat regresīvo nodokļu politiku, kurā lielu ienākumu guvējiem nodokļu procents samazināts (LIELRAŽOTĀJIEM peļņas nodoklis 15%).

 7. Daina
  23 / 09 / 2010 at 10:12

  Parakstīties tiešām ir sarežģīti. Man neizdevās ar tām mazajām podziņām, bet gan caur Tildes vārdnīcu nāca to hieroglīfu atšifrējums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *