Apšaubāmas svinības

30 / 06 / 2010
Share 'Apšaubāmas svinības' on Draugiem Share 'Apšaubāmas svinības' on Facebook Share 'Apšaubāmas svinības' on Google+ Share 'Apšaubāmas svinības' on LinkedIn Share 'Apšaubāmas svinības' on LiveJournal Share 'Apšaubāmas svinības' on Pinterest Share 'Apšaubāmas svinības' on Tumblr Share 'Apšaubāmas svinības' on Twitter Share 'Apšaubāmas svinības' on Wordpress Share 'Apšaubāmas svinības' on Email

Politiķis Artis Pabriks plašsaziņas līdzekļiem paudis uzskatu, ka atļauja 1. jūlijā ar gājienu atzīmēt nacistu armijas nākšanu Rīgā ir politiska kļūda. “Tas ir politiski un morāli netaisnīgs un nepareizs lēmums, kas Latvijas valstij un tās starptautiskajam prestižam maksās ļoti dārgi. 1941. gada 1. jūlijā Rīgā vienu okupāciju nomainīja otra okupācija, kurai nebija nekāda vēlme atjaunot Latvijas valstiskumu. Tieši otrādi, nacistiskās okupācijas rezultātā jau pirmajos mēnešos tikai nogalināti vairāki tūkstoši Latvijas pilsoņu, tai skaitā arī mans vectēvs”, saka Artis Pabriks.

“Tālākajā okupācijas periodā tika nogalināti gandrīz visi Latvijā palikušie ebreju tautības Latvijas pilsoņi. 4.jūlijā Latvija pieminēs šos upurus, Latvijā viesosies arī Izraēlas ārlietu ministrs Libermans. Ņemot vērā vēlēšanu tuvošanos, 1. jūlija pasākums ir jāuzskata par politisko provokāciju, kas aizkar ne tikai daudzu Latvijas pilsoņu cieņu un jūtas, bet ir kaitniecisks un provokatīvs attiecībā pret Latvijas nacionālajām interesēm. Uzskatu, ka Rīgas domei tiesas lēmums atļaut šo pasākumu ir jebkurā gadījumā jāpārsūdz augstākas tiesas instancē, lai veidotu precedentu nākotnes labā”, uzsver Artis Pabriks.

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie