Pasaules jaunieši pieprasa

26 / 06 / 2010
Share 'Pasaules jaunieši pieprasa' on Draugiem Share 'Pasaules jaunieši pieprasa' on Facebook Share 'Pasaules jaunieši pieprasa' on Google+ Share 'Pasaules jaunieši pieprasa' on LinkedIn Share 'Pasaules jaunieši pieprasa' on LiveJournal Share 'Pasaules jaunieši pieprasa' on Pinterest Share 'Pasaules jaunieši pieprasa' on Tumblr Share 'Pasaules jaunieši pieprasa' on Twitter Share 'Pasaules jaunieši pieprasa' on Wordpress Share 'Pasaules jaunieši pieprasa' on Email

21. jūnijā Vankūverā (Kanādā) tika atklāts Starptautiskās Arodbiedrību konfederācijas (ITUC) 2. Pasaules kongress, kurā piedalījās 1400 delegāti no visas pasaules arodbiedrībām. ITUC kongresa atbalstītāja un uzņēmējorganizācija bija Kanādas Darba kongress (CLC), kas apvieno 3,2 miljonus biedru.

Gatavojoties ITUC kongresam, arodbiedrību jaunieši no visas pasaules sapulcējās, lai pārrunātu jauniešu situāciju darba tirgū. ITUC Jauniešu komiteja ir ITUC Padomes izveidota struktūra un var lepoties ar līdzvērtīgu sastāvu – 2 sievietes un 2 vīrieši vecumā līdz 35 gadiem no katra reģiona: Āfrikas, Amerikas, Eiropas un Āzijas – Klusā okeāna reģiona.

Iepriekšējā nedēļas nogalē jauniešu komiteja diskutēja par dažādiem jautājumiem, tai skaitā par jauniešu nākotnes izaicinājumiem, kā palielināt jauniešu pārstāvniecību arodbiedrību organizācijās, par ITUC jauniešu kampaņu u.c. Spraigas debates notika arī sociālajos interneta portālos un citos saziņas līdzekļos, kurus galvenokārt izmanto jaunieši.

“Jauniem cilvēkiem ir tās pašas vajadzības, kas gados vecākiem cilvēkiem, arī jauniešiem ir vajadzīgs cienīgs darbs, lai varētu dzīvot cienīgu dzīvi,” teica K. Džefersons, ITUC Jauniešu komitejas prezidents (Forca Sindical, Brazil).

“Dati par jauniešu bezdarbu visā pasaulē ir biedējoši”, saka Šārana Burrova (Sharan Burrow), ITUC Prezidente.  “Tā ir globāla problēma, kura mums jāsāk risināt. Dažos apgabalos jauniešu bezdarbs var sasniegt pat 80% robežu.”

Kanādas Darba kongresa (CLC) jauniešu koordinatore E. Harisone-Teilore piebilst: “Tas, ka jauniešu tikšanās notika kongresa ietvaros, skaidri norāda uz to, ka nopietni uztveram jauniešus un viņu situāciju.”

Latvijas arodbiedrības kongresā pārstāvēja Latvijas Brīvo Arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Vēl šajā kategorijā:

Tags: ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie