Atceries Sloku: viena nenotikuša piketa hronika

Šodien partijas PROGRESĪVIE pārstāvji un citi interesenti apmeklēja Jūrmalas pilsētas domes sēdi, ar simboliski aizlīmētām mutēm paužot savu sašutumu par domē nesaskaņoto piketu.

Pikets bija iecerēts, lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību pašvaldības atbildības daļai nesenajā nelegālās atkritumu izgāztuves ugunsgrēkā Slokā. Tā paredzētie dalībnieki arī domes sēdē bija tērpušies melnā, atsaucoties uz ugunsgrēka dūmiem, un turēja rokās melnus balonus un atkritumu maisus.

Džerijs Šterns, Kreisie.LV

Domes pārstāvji medijos pauduši, ka pikets esot atteikts saskaņā ar likumu – jo iesniegts nevis 10, bet tikai 9 dienas pirms izvēlētā datuma. Tomēr ir pieklājīgi noklusēts, ka minētajam likuma pantam ir arī turpinājums, kurā vēstīts: piketa pieteikšana iespējama līdz pat tikai 24 stundām pirms izvēlētā datuma, ja kavējumam ir bijuši objektīvi iemesli jeb nepieciešamās informācijas trūkums. Piemēram, ja pašvaldība nav laicīgi publiskojusi informāciju, kad un vai vispār šis jautājums tiks domes sēdē skatīts?

“Neskatoties uz to, ka šī nacionāla mēroga katastrofa notika Jūrmalā, neesam dzirdējuši Jūrmalas domes politiķu un vadības viedokli par šo lietu, lai gan likums “Par pašvaldībām” nosaka, ka pašvaldība savā teritorijā atbild par atkritumu apsaimniekošanu, sanitāro situāciju un civilo aizsardzību,”

– norādījusi partija PROGRESĪVIE.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *