Progresīvā nodokļu reforma turpina ceļu Saeimā

8. februārī Saeimas Mandātu un iesniegumu komisijas sēdē jau otro reizi tiks skatīta biedrības PROGRESĪVIE iesniegtā iniciatīva par progresīvo nodokļu sistēmu Latvijā, kura 2016. gada izskaņā savākusi vairāk nekā 11000 parakstu portālā “Mana Balss”.

Pirmoreiz iniciatīva tika skatīta 11. janvārī, kad uz Mandātu un iesniegumu komisijas sēdi ar iniciatīvas prezentāciju tika uzaicināts biedrības PROGRESĪVIE vadītājs Ansis Dobelis.

Informāciju sagatavoja Noderīgās informācijas fabrika (NIF)

Uzklausot prezentāciju, sēdes dalībnieki atzina, ka šobrīd ir īstais laiks šādai iniciatīvai, jo arī finanšu ministre paudusi atbalstu lielākai progresivitātei nodokļos. Tāpēc jautājums vairs neesot īsti par to, vai šādu sistēmu vispār nepieciešams virzīt, bet jau tieši par detaļām, kā ieviest to labāk un efektīvāk.

Finanšu ministrijas pārstāvis informēja sēdes dalībniekus, ka Nodokļu politikas pamatnostādņu izstrādes gala termiņš ir 2017. gada 1. aprīlis. Šodien gaidāma plašāka diskusija par biedrības piedāvājumu.

Sabiedrisko iniciatīvu portālā “Mana Balss” pieejama arī otra biedrības petīcija par progresīvu nodokļu reformu Latvijā, kurā ietverti jau precīzāki iespējamo nodokļu likmju aprēķini, taču tai vajadzīgā parakstu skaita savākšana vēl ir procesā.

Iniciatīva “Par taisnīgu nodokļu samazināšanu darbaspēkam”: http://ej.uz/progresivo

Vēl šajā kategorijā:

1 comment for “Progresīvā nodokļu reforma turpina ceļu Saeimā

  1. Skolnieciņš-oda latviešu dievībai -Skolnieciņam
    15 / 07 / 2017 at 11:31

    Sveiki! Čau! Skolnieciņš grib parunāt par prestižu un vietu sabiedrībā, kā arī par uzņēmēju samaksātajiem nodokļiem. Nu, vajag maksāt nodokļus mūsu jaukajai Latvijai, bet tas ir dārgi, tāpēc pa vienai-divām gotiņām laukos vairs omītes netur. Kurp ejam? Uz Laiputriju ejam? Cik naski uz Leiputriju ejam??? 90-tie gadi bija ēnu ekonomijas “orģiju laiks”. Tik es nevaru saprast, kālab par LPSR un citu PSRS republiku stāžiem maksāja tik maz. Vai tad mūsu ” dziesmotās revolūcijas latvieši” LPSR laikos bija sliņki un pēdējie tūļas??? Neticu! Nevaru valdībai piedod likumu par 1996.-1999. g. pensiju nodokļu iemaksām. Daži vecie VIP komunisti, kas kļuva par uzņēmējiem un cilvēkus nicināja vairāk kā LPSR laikos, viņi nemaksāja par darbiniekiem nodokļus, bet par sevi iemaksāja lielas summas. Vai tas ir godīgi? Labu veselību vēlot, Jūsu labsirdīgais Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( ®Skolnieciņš [Esmu īsts latvju skolēns!] Skolnieciņš™

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *