Progresīvā nodokļu reforma turpina ceļu Saeimā

8. februārī Saeimas Mandātu un iesniegumu komisijas sēdē jau otro reizi tiks skatīta biedrības PROGRESĪVIE iesniegtā iniciatīva par progresīvo nodokļu sistēmu Latvijā, kura 2016. gada izskaņā savākusi vairāk nekā 11000 parakstu portālā “Mana Balss”.

Pirmoreiz iniciatīva tika skatīta 11. janvārī, kad uz Mandātu un iesniegumu komisijas sēdi ar iniciatīvas prezentāciju tika uzaicināts biedrības PROGRESĪVIE vadītājs Ansis Dobelis.

Informāciju sagatavoja Noderīgās informācijas fabrika (NIF)

Uzklausot prezentāciju, sēdes dalībnieki atzina, ka šobrīd ir īstais laiks šādai iniciatīvai, jo arī finanšu ministre paudusi atbalstu lielākai progresivitātei nodokļos. Tāpēc jautājums vairs neesot īsti par to, vai šādu sistēmu vispār nepieciešams virzīt, bet jau tieši par detaļām, kā ieviest to labāk un efektīvāk.

Finanšu ministrijas pārstāvis informēja sēdes dalībniekus, ka Nodokļu politikas pamatnostādņu izstrādes gala termiņš ir 2017. gada 1. aprīlis. Šodien gaidāma plašāka diskusija par biedrības piedāvājumu.

Sabiedrisko iniciatīvu portālā “Mana Balss” pieejama arī otra biedrības petīcija par progresīvu nodokļu reformu Latvijā, kurā ietverti jau precīzāki iespējamo nodokļu likmju aprēķini, taču tai vajadzīgā parakstu skaita savākšana vēl ir procesā.

Iniciatīva “Par taisnīgu nodokļu samazināšanu darbaspēkam”: http://ej.uz/progresivo

Vēl šajā kategorijā:

1 comment for “Progresīvā nodokļu reforma turpina ceļu Saeimā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *