LAMPA: (Ne)vienlīdzība un Tu

Par sociālās nevienlīdzības mazināšanu biežāk runā kā par valdības un parlamenta problēmu. Tādējādi rodas sajūta, ka vienlīdzības ideja tiek Latvijas sabiedrībai kaut kā no ārpuses uzspiesta, ka mēs jau “vispār negribētu” un labprāt dzīvotu kā līdz šim. Tomēr nevienlīdzība noved pie nepatīkamas un disfunkcionālas sabiedrības, kas rada apdraudējumus veiksmīgai demokrātijas attīstībai.

Tuvākajā piektdienā un sestdienā Cēsu pils parkā norisinās “Sarunu festivāls LAMPA”, kurā pulcējas dažādas sabiedriskās organizācijas un aktīvisti, organizējot 150 diskusijas par dažādām sabiedriski nozīmīgām tēmām. To vidū būs arī sociāldemokrātu biedrība PROGRESĪVIE, kura organizē pus-virtuālu diskusiju par to, kā sabiedrībai jāmainās un kā tā pati var mazināt sociālo nevienlīdzību, negaidot uz valsti.

Klātienes daļu diskusijā veidos ekspertu uzrunas par nevienlīdzības tēmu, dalību diskusijā jau apstiprinājis sociālantropologs Klāvs Sedlenieks un antropoloģe Ieva Raubiško, piedalīsies arī biedrības vadītājs Ansis Dobelis. Savukārt, klausītāji varēs savu viedokli paust arī virtuālā veidā – idejas un komentārus iesūtot ar telefona vai planšetdatora palīdzību. Tie tiks rādīti uz ekrāna, dodot ekspertiem iespēju reālā laikā dot atgriezenisko saiti.

Diskusija norisināsies sestdien, 2. jūlijā no plkst. 10:00 līdz 11:30 uz skatuves “Staro”. Ekspertu sarunu vadīs ekonomikas un sociālo zinību skolotāja Antoņina Ņenaševa, kura ieguvusi sociālās politikas zinātnes maģistra grādu Londonas Ekonomikas un politikas zinātņu skolā.

INFO:

Diskusija “(Ne)vienlīdzība un Tu” – http://www.festivalslampa.lv/site/pa…

Biedrība PROGRESĪVIE – http://www.festivalslampa.lv/site/pa…

Festivāla “LAMPA” programma – http://www.festivalslampa.lv/lv/programma/

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *