1. maijā – uz tautas sapulci!

Šī gada 1. maijā, Darba svētkos un LR Satversmes sapulces sasaukšanas gadadienā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) Rīgā, Doma laukumā rīkos akciju – tautas sapulci “Par cienīgu darbu veselam un izglītotam cilvēkam Latvijā”. Akcijas sākums paredzēts plkst. 11:00.

Biedrības PROGRESĪVIE valde nolēmusi atbalstīt šo pasākumu un aicina arī citas NVO, dažādas sabiedrības grupas un ikkatru cilvēku iesaistīties!

avots: www.progresivie.lv

Arodbiedrības uzskata, ka ir pienācis izšķirošais brīdis, kad ikvienam ir jārīkojas – lai novērstu valsts drošības apdraudējumu, kas veidojas no pašreizējās katastrofālās situācijas veselības aprūpes nozarē.

Latvijā veselības aprūpe šogad procentuāli no IKP saņem mazāko finansējumu kopš 2001. gada, un tas ir vairāk nekā divas reizes mazāks, salīdzinot ar vidējo veselības aprūpes finansējumu ES: 3% pret 7% no IKP.

LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers pauž:

“Šāda Latvijas politiķu rīcība ir klajā pretrunā ar Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un EK ieteikumiem Latvijai. Diemžēl sekas ir smagas: veselības aprūpes pieejamība Latvijā ir vissliktākā ES, pieaug gan rindas ārstniecības iestādēs, gan arī invaliditāte un mirstība.”

PROGRESĪVIE pievienojas LBAS aicinājumam visiem valsts iedzīvotājiem ar savu klātbūtni šajā Latvijas demokrātijas dzimšanas dienā apliecināt vēlmi dzīvot sakārtotā valstī, kurā tiek realizētas iedzīvotāju sociālekonomiskās tiesības, kurā ar cienīgu darbu var nodrošināt cienīgu algu un pieejamu veselības aprūpi.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *