Taisnīgus nodokļus VISIEM, nevis…

Biedrība PROGRESĪVIE uzsākusi iedzīvotāju vēstuļu akciju ar mērķi panākt 2016. gada budžetā plānoto nodokļu izmaiņu pārskatīšanu Latvijas valdošajā koalīcijā, atsakoties no šobrīd gan ekonomikas ekspertu, gan nevalstisko organizāciju pamatoti kritizētajām iecerēm un to vietā ieviešot klasisku un vienkāršu progresīvo nodokļu sistēmu, kāda jau darbojas lielākajā daļā pasaules valstu.

„Diferencētais neapliekamais minimums turpmāk tikšot piemērots tā, ka iedzīvotāji to varēs atgūt tikai pēc deklarāciju iesniegšanas VID, faktiski šo naudu aizdodot valstij uz aptuveni pusotru gadu. Sliktākajā gadījumā daļa darba ņēmēju deklarāciju neiesniegs vispār un nodokļa atvieglojumi paliks valsts kabatā, ja ņemam vērā parastā darbarūķa bieži vien nepietiekamās juridiskās zināšanas, laika trūkumu, zemo uzticēšanās līmeni valsts varai un citus līdzīgus faktorus,” pauž biedrības valdes priekšsēdētājs Ansis Dobelis.

„Savukārt tā saucamais solidaritātes nodoklis pat vispār skars tikai 4700 darba algu saņēmējus, bet ne lielo ienākumu guvējus, no kuriem patiesībā būtu jāprasa šī solidaritāte, taču viņi biežāk savus ienākumus noformē ne jau kā darba algu!” uzskata PROGRESĪVIE vadītājs. „Līdz ar to nekāda solidaritāte tur nesanāk, tikai veltīgi izšķiestas pūles un mākslīgi sarežģījumi darba ņēmējiem.”

Biedrība PROGRESĪVIE gan pēdējos mēnešos saistībā ar paredzēto 2016. gada budžeta apstiprināšanu, gan vairāku gadu garumā Latvijas nodokļu sistēmas kopējā kontekstā daudzkārt paudusi, ka viens no būtiskiem priekšnosacījumiem tam, lai cilvēki maksātu nodokļus, ir vienkārša un saprotama nodokļu sistēma. Taču ar patreizējām iecerēm par diferencētā neapliekamā minimuma atgūšanas sistēmu un „solidaritātes” nodokli, biedrībasprāt, Latvijas valsts vara šobrīd dodas pretējā virzienā.

Akcijas ietvaros biedrības mājaslapā publicēta elektroniskas vēstules sagatave ar plašāku minētā viedokļa pamatojumu, aicinot iedzīvotājus apliecināt tam savu piekrišanu. Katra apstiprinātā vēstule, kurā ietverts arī aicinājums sniegt pamatotu atbildi, tiek automātiski nosūtīta LR Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei un visiem Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātiem. Akcija tiks turpināta līdz pat pēdējam budžeta apspriešanas brīdim.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *