Latvija bez policistiem, robežsargiem, ugunsdzēsējiem!

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) atbalsta Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža aicinājumu 12. Saeimai un jauniveidotai valdībai steidzīgi pievērst uzmanību kritiskai situācijai Valsts policijā, kurā zemo atalgojuma dēļ pēdējos gados strauji samazinājies darbinieku skaits. Līdztekus darbinieku skaita samazināšanai mazinās policijas darbinieku efektivitāte, izmeklējot krimināllietas, it sevišķi sarežģītas.

Armands Augustāns, LIDA priekšsēdētājs

Latvijā izmeklētāju darbs ir katastrofālā līmenī, – atzina arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. Daudzi policijas darbinieki ir spiesti papildus strādāt citos darbos, kas nav saistīts ar dienestu policijā. Tādējādi šo darbinieku iegūtās zināšanas, pieredze, informācija tiek izmantota nelietderīgi. Turklāt papildus darbs ārpus dienesta Valsts policijā negatīvi ietekmē darbinieku iespējas pilnvērtīgi atpūsties, pilnveidot sevi, izglītoties, kā arī ar laiku tiek nodarīts kaitējums darbinieku veselībai.

Katastrofālais Valsts policijas finansējums nodara milzīgu kaitējumu valsts iekšējai drošībai. Turklāt liegtas iespējas nodrošināt policijas darbiniekus ar formas tērpu, ar piemaksām par virsstundu darbu, netiek izmaksāti cita veida ar likumu noteikti pabalsti. Valsts vairs neizmaksā pabalstu, sakarā ar bērna piedzimšanu, tādējādi pametot ģimeni ar bērnu likteņa varā.

LIDA norāda, ka ja tuvākā laikā finansiālais stāvoklis Valsts policijā neuzlabosies, tad situācija valstī krasi pasliktināsies, jo no dienesta var aiziet ap 1000 darbinieku, kas savukārt veicinās noziedzības un likumpārkāpumu pieaugumu, pasliktināsies ugunsdrošība valstī, pieaugs narkomānija, alkoholisms, valsts un privāto īpašuma nolaupīšana, pieaugs vardarbīgi noziegumi, slepkavības, laupīšanas, kas nodarīs daudz lielāku kaitējumu iedzīvotājiem un valsts interesēm, nesīs daudz lielākus zaudējumus naudas izteiksmē, ne kā finansiālais atbalsts Valsts policijai un visai iekšlietu sistēmai.

Policijas darbiniekiem, līdztekus Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbiniekiem ar likumu aizliegts streikot. Pastāv arī cita veida iespējas organizēt protesta akcijas, lai aizsargātu valsts dienesta esošu amatpersonu tiesības uz taisnīgu atalgojumu un sociālajām garantijām. Taču skaidri jāapzinās, ka nepieteiktais streiks ir darbinieku masveidā aiziešana no dienesta.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *