Latvijas veiksmīgai attīstībai

29 / 05 / 2010
Share 'Latvijas veiksmīgai attīstībai' on Draugiem Share 'Latvijas veiksmīgai attīstībai' on Facebook Share 'Latvijas veiksmīgai attīstībai' on Google+ Share 'Latvijas veiksmīgai attīstībai' on LinkedIn Share 'Latvijas veiksmīgai attīstībai' on LiveJournal Share 'Latvijas veiksmīgai attīstībai' on Pinterest Share 'Latvijas veiksmīgai attīstībai' on Tumblr Share 'Latvijas veiksmīgai attīstībai' on Twitter Share 'Latvijas veiksmīgai attīstībai' on Wordpress Share 'Latvijas veiksmīgai attīstībai' on Email

Progresīvā nodokļu sistēma ir viens no veidiem kā valstī piemērot nodokļus. Progresīvās nodokļus sistēmas būtība ir, ka tie sabiedrības dalībnieki, kas saņem lielākus ienākumus, attiecīgi, veic progresīvi lielākus sabiedriskos maksājumus. Tas nozīmē, ka bagātākie pilsoņi sniedz progresīvi lielāku ieguldījumu sabiedrībā, kas ļauj tiem vairāk pelnīt.

Progresīvā nodokļu sistēma ir nepieciešama vairāku iemeslu dēļ. Šāda nodokļu sistēma ietekmē sabiedrības vērtības un veicina plašas vidusšķiras veidošanos. Vidusšķira ir tā cilvēku daļa, kas spēj godīgā ceļā sev un savai ģimenei nodrošināt cilvēka cienīgu dzīvi. Papildus ieguvums ir  tulītēja nodokļu ienākumu palielināšana valsts budžetā, kas ir būtiski ņemot vērā lielos Latvijas starptautiskos parādus. Pirms 2010. gada budžeta pieņemšanas tika aprēķināts, ka piemērojot progresīvo likmi neto ieņēmumiem no 1000 Ls Latvija varētu iekasēt vismaz papildus 20 miljonus latu no bagātājiem pilsoņiem!

Autors: Ilmārs Gromuls

Lai ieviestu progresīvo nodokļu sistēmu Latvijā ir nepieciešama tikai politiskā un sabiedriskā vēlēšanās un atbalsts. Mēs esam viena no 23 retajām pasaules valstīm (kopā 196), kurā vel nav ieviesta progresīvo nodokļu likme!

Papildinājumā nedaudz vairāk informācijas par progresīvā nodokļa sistēmu un tās ieviešanu Latvijā. Pieminēti tikai daži komentāri un internetā var atrast daudz vairāk informācijas par šo tēmu.

PAR

http://www.diena.lv/lat/tautas_balss/blog/laiks-tautai/progresivais-nodoklis

http://www.delfi.lv/news/budget10/comments/ilmars-gromuls-progresivais-nodoklis-ja.d?id=28018815

http://www.diena.lv/lat/politics/blog/lsdsp/pedejais-laiks-ieviest-progresivo-nodokli

NEITRĀLI

http://www.diena.lv/lat/tautas_balss/blog/haralds-matulis/progresivais-nodoklis-taisnigs-vai-efektivs

PRET

http://www.diena.lv/lat/politics/hot/dombrovskis-aizdeveji-piedava-ieviest-progresivo-nodokli

http://www.diena.lv/lat/politics/hot/seglins-progresiva-nodokla-ieviesana-ir-pret-tp-ideologiju

Vēl šajā kategorijā:

Tags: ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie