Eiropas krievi nav Putina draugi!

Šī gada pavasarī Latvijas krievvalodīgo mediju žurnālists Igors Vatoļins izplatīja preses paziņojumu par nodomu dibināt „Eiropas krievu kustību”, kuras mērķis būtu apvienot eiropiski noskaņoto krievu kopienu, lai parādītu pasaulei un Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, ka ne visi Latvijas krievi atbalsta radikālas idejas.

Biedrība PROGRESĪVIE apsveica šo iniciatīvu un bija gatava to iespēju robežās atbalstīt, jo saskatīja tajā iespēju mazināt radikālu prokrievisko aktīvistu panākumus, radot mākslīgu krievvalodīgo apdraudējuma gaisotni Latvijā. Tomēr šobrīd notiekošais ir sabiedrībā radījis šaubas par topošās kustības mērķiem.

biedrības PROGRESĪVIE paziņojums

Tieši PSRS veiktās Latvijas anektēšanas gadadienā, 5. augustā Brīvības pieminekļa tuvumā notika sabiedriska akcija par „asinspirts pārtraukšanu Ukrainā” – kuru publiski pieteica biedrība ar nosaukumu „Eiropas krievu kustība”, diemžēl par vainīgajiem tajā saucot tieši Ukrainas valdību un Eiropu, nevis Kremļa sponsorētos teroristus-separātistus. Pasākumā iesaistījās arī kustība „Baltija”, kuras biedri vāca ziedojumus tā saucamās „Jaunkrievijas” iedzīvotājiem. Kustības izmantotā simbolika ļoti tieši demonstrē atbalstu prokrieviskā separātisma idejām.

Tomēr jāatzīmē, ka medijos izplatītajā paziņojumā citētajiem aktīvistiem nav tiešas saistības ar Igoru Vatoļinu, gluži otrādi – galvenā pasākuma organizatore ir žurnālista kritizētā „Saskaņas Centra” deputāta kandidāte uz 11. Saeimu Jeļena Bačinska, kura šobrīd pievērsusies Tatjanai Ždanokai tuvākam spēkam, pieminēts arī Nepilsoņu kongresa aktīvists Einārs Graudiņš. Savukārt, diemžēl daudz klusāk todien medijos izskanējušā paziņojumā pats Igors Vatoļins atzinis, ka piketu tiešām organizējusi „Eiropas krievu kustība”, taču tā nav saistīta ar viņa plānotajām iniciatīvām – vienkārši pēc viņa paziņojuma šādu nosaukumu ātri pasteigušies sev reģistrēt ar Nepilsoņu kongresu un Latvijas Krievu savienību (bijušo PCTVL) saistīti aktīvisti.

Biedrība PROGRESĪVIE pauž nožēlu par provokatoru aktivitātēm Latvijas krievu eiropeiskās kustības nosaukuma „savlaicīgai” nozākāšanai un iesaistīšanos protestā pret Ukrainas kā valsts izvēlēto ceļu cīņā ar terorismu.

PROGRESĪVIE nekādā gadījumā neatbalsta iniciatīvas, kas vērstas uz prokrievisko separātistu darbību attaisnošanu Ukrainā, bet tieši otrādi, nosoda Krievijas valdības izvēli ar tuvākajiem kaimiņiem sarunāties rupja spēka valodā un aicina Latvijas sabiedrību apzināties, ka Ukraina šobrīd ir kļuvusi par ģenerālizmēģinājuma poligonu cīņā starp Krievijas un rietumnieciskās domāšanas vērtībām, kas vēlāk var vērsties plašumā un skart arī citas valstis, tajā skaitā Latviju.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *