Civilā protesta kino

Šodien Latvijā ierodas viena no Kijevas projekta “Babylon’13” dalībniecēm, režisore Larisa Artjugina, un jau pēc plkst. 12:00 ziņu izlaiduma radio Baltkom 93,9 FM tiešraidē (audio / video) varēs dzirdēt ar viņu interviju. Tāpat sestdien gaidāma režisores lekcija un diskusija ar klātesošajiem LU SZF telpās, kura sāksies plkst. 10:45.

► Papildināta informācija: Režisore Larisa Artjugina aicina interesentus sestdien, plkst. 16:00 apmeklēt filmu demonstrēšanas pasākumu ukraiņu kafejnīcā-klubā “Dņipro”, kas atrodas Rīgā, Alunāna ielā 6.

Projekta “Babylon’13” ietvaros notiek sabiedrības protestu fiksēšana dokumentālās filmās. No paša protestu sākuma Ukrainā tajos bija klāt arī projekta operatori, producenti, skaņu inženieri un citi brīvprātīgie aktīvisti, lai rezultātā izveidotu 8 tematiskās filmas, katru 24 līdz 26 minūtes garu.

Larisa Artjugina ir ukraiņu režisore, kura jau iepriekš pazīstama ar interesantiem darbiem īsmetrāžas kino žanrā. Piemēram, viņas veidotā īsfilma “Bez ĢMO” ir iekļauta almanahā “Ukraina Gudbai”, kas savulaik tika veidots kā radošā laboratorija Ukrainas kino attīstībai, bet īsfilma “Dzeltenais ziediņš mesjē Burijonam”, kura vēsta par franču rakstnieka piedzīvojumiem Kijevā, piedalījās 2012. gada franču īsfilmu konkursā “Nouveaux” un 2013. gada Kannu kinofestivālā.

Ieskatam piedāvājam Jums noskatīties trīs pavisam īsus video, kas tapuši projekta ietvaros:

BABYLON’13

Терористи (Teroristi)

Україна з вами (Ukraina ar jums)

Хвилина (Minūte)

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *