Pensionāru piketi – atcelti

13. martā nenotiks paredzētie vērienīgie piketi – tā nolēmusi Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) valde. Lēmuma pieņemšanas arguments ir pārliecība, ka arī bez piketa jau ir izdevies pievērst pietiekamu sabiedrības uzmanību pensionārus interesējošiem jautājumiem.

Tiesa, ne visas seniorus pārstāvošas organizācijas piekritušas atcelt piketus savās pašvaldībās. Piemēram, pikets noteikti notikšot Cēsīs, informē LPF līderis Andris Siliņš.

Tomēr pilnībā no šīs idejas LPF atteikusies nav – tā tikšot pārrunāta turpmākajās valdes un domes sēdēs. Tāpat valde vienojusies tuvākajā laikā noteikt valdībai vairākus uzdevumus ar konkrētiem termiņiem.

Šobrīd LPF pieprasa valdībai līdz 1. jūnijam izstrādāt skaidru mehānismu elektrības cenu kāpuma kompensēšanai pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas un nodrošināt kompensāciju piešķiršanu visiem pensionāriem, kā arī līdz 1. septembrim rast risinājumu tam, lai nepieaugtu nekustamā īpašuma nodoklis, ka arī rast iespējas samazināt senioriem izdevumus par ārstniecību un medikamentu iegādi.

Tāpat LPF valdes sēdē izskanējusi prasība, lai valdība līdz 1. septembrim pārskatītu tiesību aktus par pensijām.

Ja minētie termiņi netiks ievēroti, LPF sola plānot jaunas protesta akcijas. Jau tuvākajā laikā tiks sagatavota un valdībai nosūtīta vēstule ar pieņemtajām prasībām.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *