Pensionāru piketi – atcelti

11 / 03 / 2014
Share 'Pensionāru piketi – atcelti' on Draugiem Share 'Pensionāru piketi – atcelti' on Facebook Share 'Pensionāru piketi – atcelti' on Google+ Share 'Pensionāru piketi – atcelti' on LinkedIn Share 'Pensionāru piketi – atcelti' on LiveJournal Share 'Pensionāru piketi – atcelti' on Pinterest Share 'Pensionāru piketi – atcelti' on Tumblr Share 'Pensionāru piketi – atcelti' on Twitter Share 'Pensionāru piketi – atcelti' on Wordpress Share 'Pensionāru piketi – atcelti' on Email

13. martā nenotiks paredzētie vērienīgie piketi – tā nolēmusi Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) valde. Lēmuma pieņemšanas arguments ir pārliecība, ka arī bez piketa jau ir izdevies pievērst pietiekamu sabiedrības uzmanību pensionārus interesējošiem jautājumiem.

Tiesa, ne visas seniorus pārstāvošas organizācijas piekritušas atcelt piketus savās pašvaldībās. Piemēram, pikets noteikti notikšot Cēsīs, informē LPF līderis Andris Siliņš.

Tomēr pilnībā no šīs idejas LPF atteikusies nav – tā tikšot pārrunāta turpmākajās valdes un domes sēdēs. Tāpat valde vienojusies tuvākajā laikā noteikt valdībai vairākus uzdevumus ar konkrētiem termiņiem.

Šobrīd LPF pieprasa valdībai līdz 1. jūnijam izstrādāt skaidru mehānismu elektrības cenu kāpuma kompensēšanai pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas un nodrošināt kompensāciju piešķiršanu visiem pensionāriem, kā arī līdz 1. septembrim rast risinājumu tam, lai nepieaugtu nekustamā īpašuma nodoklis, ka arī rast iespējas samazināt senioriem izdevumus par ārstniecību un medikamentu iegādi.

Tāpat LPF valdes sēdē izskanējusi prasība, lai valdība līdz 1. septembrim pārskatītu tiesību aktus par pensijām.

Ja minētie termiņi netiks ievēroti, LPF sola plānot jaunas protesta akcijas. Jau tuvākajā laikā tiks sagatavota un valdībai nosūtīta vēstule ar pieņemtajām prasībām.

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie