Tavi nodokļi – Tava balss!

17 / 09 / 2013
Share 'Tavi nodokļi – Tava balss!' on Draugiem Share 'Tavi nodokļi – Tava balss!' on Facebook Share 'Tavi nodokļi – Tava balss!' on Google+ Share 'Tavi nodokļi – Tava balss!' on LinkedIn Share 'Tavi nodokļi – Tava balss!' on LiveJournal Share 'Tavi nodokļi – Tava balss!' on Pinterest Share 'Tavi nodokļi – Tava balss!' on Tumblr Share 'Tavi nodokļi – Tava balss!' on Twitter Share 'Tavi nodokļi – Tava balss!' on Wordpress Share 'Tavi nodokļi – Tava balss!' on Email

Šī gada pavasarī biedrība PROGRESĪVIE izstrādāja priekšlikumus, kā Latvijā ieviest progresīvu nodokļu sistēmu, kas mazinātu sociālo nevienlīdzību un darbaspēka nodokļu slogu, kā arī ļautu Latvijā veiksmīgāk attīstīties ražošanai. Priekšlikumi tika nodoti LR Finanšu ministrijai (FM) un visām Saeimas frakcijām.

Ņemot vērā, ka ne FM, ne Saeimā pārstāvēto partiju frakcijas nebija gatavas pat tikties, lai priekšlikumus pārrunātu, nemaz nerunājot par to daļēju vai pilnīgu ieviešanu, un neizrāda šādu vēlmi arī darba rudens sesijas sākumā, PROGRESĪVIE no šodienas sāk parakstu vākšanu par šiem priekšlikumiem interneta vietnē www.manabalss.lv.

„Tā laikam ir vienīgā iespēja, kā politiķus piespiest nopietnai diskusijai par nepieciešamību Latvijuā ieviest modernu un eiropeisku nodokļu sistēmu. Citādi šie solījumi paliek partiju programmās, saukļos par vēlmi iekļauties Ziemeļeiropas reģionā. Tomēr ar saviem reālajiem lēmumiem politiķi mūs arvien tuvina tam nodokļu sistēmas un ekonomikas modelim, kas raksturīgs austrumu kaimiņvalstī,” pastāstīja biedrības vadītājs Ansis Dobelis.

Iepazīties ar petīciju „Par taisnīgu nodokļu samazināšanu darbaspēkam!” un to parakstīt var http://manabalss.lv/i/517. Apzinot un izmantojot par pamatu daudzu Eiropas valstu pieredzi un praksi ienākumu nodokļu likmju noteikšanā, PROGRESĪVIE šajā petīcijā rosina atbildīgās iestādes jau no nākamā gada arī Latvijā ieviest progresīvu nodokļu sistēmu, ievērojot šādus principus:

• ar iedzīvotāju ienākumu nodokli (IIN) neapliekamo minimumu noteikt 150 LVL apmērā;
• darba algām noteikt 15 % IIN bāzes likmi;
• sākot no 800 LVL, par katru nākamo latu noteikt 25 % IIN likmi;
• sākot no 1500 LVL, par katru nākamo latu noteikt 30 % IIN likmi;
• par katru apgādībā esošu personu noteikt ar IIN neapliekamo minimumu 150 LVL apmērā;
• jebkura cita veida personas ienākumiem (dividendes, kapitāla pieaugums u.c.) piemērot tādas pašas IIN limes, kā ienākumiem no darba algas.

P.S. lai nepieciešamības gadījumā vieglāk atcerētos saiti uz parakstāmo petīciju, var izmantot http://www.kreisie.lv/paraksties/

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie