Sociālisms, trockisms, komunisms…

Trešdien, 18. septembrī pl. 18:00 “Kino Bize” aicina uz sarunu par kreiso pasaules skatījumu un iemesliem, kādēļ Latvijas intelektuālajā – kultūras, ekonomikas, politikas – vidē kreisās perspektīvas ir tik maz.

“Sarunā lauzīsim tabu tēmas, apspriežot ne tikai centrisko, kreisi liberālo kreisumu, bet arī galējo kreisumu – sociālismu, trockismu, komunismu. Vai Latvijas sabiedrībai būtu jābaidās no šādām intelektuāļu pašidentifikācijām? Kā nākas, ka Latvijā sabiedrībā „pieņemamais” ideoloģiskais spektrs ir tik šaurs – solis pa labi vai pa kreisi un jau esi ekstrēmists? Ko mēs kā sabiedrība no izteikti kreisu perspektīvu neesamības zaudējam?”

Diskusiju vadīs politoloģe Iveta Kažoka; sarunas dalībnieki ir filosofijas fakultātes maģistrantūras studente, politisko tekstu autore un tulkotāja, New Left domas virziena pārstāve Marija Assereckova, izrādes–lekcijas „Nacionālais attīstības plāns” dramaturgs un aktieris Jānis Balodis no „Dirty Deal Teatro”, University College London doktorants, pasniedzējs Rīgas Ekonomikas augstskolā Boris Ginzburg, neatkarīgā, radikālā portāla publikai.lv viens no līdzveidotājiem un redaktoriem Didzis Melbiksis, Latvijas Universitātes doktorante Olga Procevska ar pētniecisko interesi par publiskajiem intelektuāļiem.

IEEJA BEZ MAKSAS (adrese: Rīga, Skolas iela 15)

Pēc diskusijas, sākot no pl.20:00, tiks demonstrēta režisora Mihaela Glavogera dokumentālā filma „Strādnieka nāve” (Workingman’s Death; 2005). Modernās pasaules apsēstība ar materializētu komfortu sev līdzās un apkārt izsmeļ ne vien dabas resursus, bet spēcīgi iegraužas arī pašas cilvēces esamībā, atklājot strādnieka dzīvi uz skaudras izdzīvošanas robežas.

Diskusiju projekts kinoteātrī „Kino Bize” tiek līdzfinansēts Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Šī ir diskusiju sērija, kurā apskatītas arī tādas tēmas kā radošā uzņēmējdarbība, novecošana, invaliditāte un alternatīvās izglītības metodes.

https://www.facebook.com/events/661495783869253/

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *