Nodokļu plānošana – slepena?

Tieši šobrīd notiek Ministru kabineta sēde. Darba kārtībā ir iekļauti jautājumi par nākamā gada valsts budžetu un plānotajām nodokļu izmaiņām. Neizpratni rada tas, ka par nodokļu politiku tiks diskutēts sēdes slēgtajā daļā. Ir saprotams, ka slēgtajā daļā apspriež valsts drošības jautājumus, lietas, kas skar komercnoslēpumus vai, piemēram, kādas bankas nacionalizāciju. Bet kādēļ slēpt iecerētās nodokļu izmaiņas?

avots: progresivie.lv

Nodokļi ir mūsu samaksātā nauda. Un mums būtu jābūt tiesībām dzirdēt, kā tiek plānots šo naudu dalīt, kā mainīt nodokļu likmes. Turklāt mums būtu jābūt iespējai dzirdēt patiesos argumentus, ko kurš ministrs izmanto, lai aizstāvētu savu pozīciju.

Tā vien šķiet, ka patiesais iemesls, kādēļ šīs diskusijas notiek aiz slēgtām durvīm, ir tas, ka ideoloģisku, saturisku un būtisku argumentu vietā ministri izmanto lētas kaulēšanās metodes. Šajā situācijā pazūd nodokļu politikas izmaiņu nepieciešamības būtība, jo svarīgāk ir tas, kā Reformu partija vai Vienotība izskatīsies pirms vēlēšanām, kuras partijas vadītā ministrija iegūs vairāk papildus resursus….

Šādā ceļā nevar radīt lēmumus, kas būtu mērķēti, lai efektīvi risinātu sabiedrībā sasāpējušas problēmas. Rezultātā iegūsim vien kokteili, kas tapis, lai apmierinātu šauras intereses.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *