Zemeņu kūka… Kurš atbildēs?

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) uzskata, ka Valsts kontroles konstatētie atklājumi par valsts budžeta līdzekļu izšķērdēšanu ministrijās un to padotības iestādes ir pamats cik vien ātri iespējams ierosināt disciplinārlietas, lai noskaidrotu vainīgās amatpersonas un tās sodītu. Pieprasīt un piedzīt no vainīgām amatpersonām zaudējumus, kas radīti valsts budžetam.

LIDA paziņojums medijiem

LIDA norāda, ka par līdzīgiem Valsts kontroles konstatētiem pārkāpumiem policijas darbinieki no dienesta Valsts policijā tiek atvaļināti. Neizpratni rada atšķirīga attieksme, kad policijas darbinieki par mazāk smagiem pārkāpumiem tiek bargi sodīti un atvaļināti no dienesta, tajā pašā laikā par vairāku simtu un tūkstošu latu izšķērdēšanu, pretēji valsts interesēm, vainīgās valsts amatpersonas netiek sodītas un netiek piedzīti nodarītie zaudējumi valsts budžetam.

LIDA atgādina, ka valsts budžets bija spiests aizņemties naudu no Valsts pensijas sociālā budžeta, to noformējot kā aizdevumu. Ir pilnīgi pamatotas bažas, ka valdība mēģinās aizmirst šos aizdevumus valsts budžetam no sociālās apdrošināšanas sistēmas, kas ir simtiem miljonu latu ik gadu! Tas liedz indeksēt pensijas, jo valsts budžetā nav naudas. Arī Valsts policijas darbiniekiem, robežsargiem, ugunsdzēsējiem sakarā ar bērna piedzimšanu netiek izmaksāts savulaik atceltais pabalsts.

Valsts nedrīkst pieļaut jebkādu labvēlīgu attieksmi pret valsts līdzekļu šķērdētājiem. Pretējā gadījumā valsts parāda tās nespēju ieviest kārtību un disciplīnu ministrijās un pakļautās valsts institūcijās. Tas savukārt grauj Latvijas valsts reputāciju, veicina daudz smagākas krīzes iestāšanos, noziedzības un korupciju uzplaukumu, anarhiju.

LR Satversmes 1.pantā noteikts, ka Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika. Savukārt 2.pantā rakstīts: “Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai”. Tādējādi problēmas risināšanā, lai apturētu valsts līdzekļu šķērdēšanu, „zemeņu kūku” laiku atgriešanos jāiesaista tauta. Ar Valsts kontroles un prokuratūras spēkiem vien tas netiks panākts.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *