Arodbiedrība Satversmes tiesā

Šodien, 8. maijā Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrības (LVPUFDA) biedres iesniegs prasību Satversmes tiesā. Šāda informācija publiskota Latvijas Brīvo Arodbiedrību savienības mājaslapā.

LVPUFDA biedres Svetlana Matvejeva (VSAA) un Dzintra Juņina (NVA) iesniegs Satversmes tiesai prasību – atzīt “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma” 14. panta 3. daļas, 12. daļas un 16. panta 2. daļas esošās redakcijas par prettiesiskām un neatbilstošām LR Satversmes 91. un 107. pantam.

Arodbiedrība uzskata, ka likuma pieņemšana 2009. gadā ir radījusi nevienlīdzību valsts pārvaldē: “Šodienas iesniegums ir otrais solis cīņā pret nevienlīdzību Latvijā, pirmais bija – vienas dienas bada streiks VSAA.”

16. maijā paredzēta VSAA, NVA un arodbiedrības tikšanās ar labklājības ministri algu un sociālo garantiju jautājumā. LVPUFDA priekšsēdētājs Andrejs Jirgensons pauž viedokli: “Ja netiks panākta vienošanās, uzsāksim streika pieteikšanas procedūru.”

Lai sekmētu šā jautājuma risināšanu, 16. jūnijā Rīgā ieradīsies Eiropas neatkarīgo arodbiedrību konfederācijas ģenerālsekretārs Klauss Heegers.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *