Skumjas mani māc…

08 / 03 / 2013
Share 'Skumjas mani māc…' on Draugiem Share 'Skumjas mani māc…' on Facebook Share 'Skumjas mani māc…' on Google+ Share 'Skumjas mani māc…' on LinkedIn Share 'Skumjas mani māc…' on LiveJournal Share 'Skumjas mani māc…' on Pinterest Share 'Skumjas mani māc…' on Tumblr Share 'Skumjas mani māc…' on Twitter Share 'Skumjas mani māc…' on Wordpress Share 'Skumjas mani māc…' on Email

Ziniet, kas ir vislabākais rādītājs komunistiskās propagandas efektivitātei? Pilnīgi noteikti tas, ka vidusmēra latvietis iedegas svētā sašutumā, dzirdot pieminām 8. martu. Sak, nav mums te vajadzīgi tie komunistu svētki! Bet tieši šāds jau ir propagandas mašīnas uzdevums – radīt cilvēkos stabilas asociācijas.

Džerijs Šterns, kreisie.lv

Un ikreiz, kad mēs paši palīdzam sev izrakt šo bedri informācijas laukā un vēl labprātīgi tajā ielecam, tieši tad jau minētās propagandas autori priecīgi saberzē rociņas – viņiem lielākā traģēdija būtu tad, ja mēs nicīgi pasmīnētu par viņu centieniem un 8. martu svinētu no visas sirds. Tieši tā, kā to dara visa pārējā pasaule – godinot sieviešu politiskos, ekonomiskos un sociālos sasniegumus, tām izraujoties no tālas pagātnes stereotipiem par sievietes lomu (diezgan ilgi pat tās neesamību) sabiedrībā.

8. marts – tas ir datums, kad pasaule svin vienu patiesi milzīgu uzvaru cilvēktiesību jomā. Neļaujiet sevi piemānīt tiem, kas Jums mēģina uzspiest svešu viedokli par padomju vēsturi – pirmā ierosme par Starptautisko sieviešu dienu ir nākusi no Amerikas sociālistiem, kuru ideju turpināja virzīt viņu kolēģi Vācijā, vēlāk arī Austrijā, Dānijā, Šveicē. Un atzīmēts tas viss tika ar plašām demonstrācijām, protestiem pret dzimumu diskrimināciju, tiesību pieprasījumiem.

Šobrīd 8. martu kā Starptautisko sieviešu dienu atzīmē vairāk nekā 100 valstīs visā pasaulē. Starp citu, ANO Ģenerālā asambleja jau daudzus gadus katru reizi šiem svētkiem piešķir noteiktu tematisko ietvaru – 2013. gadā tas ir pieprasījums izbeigt vardarbību pret sievietēm (A Promise is a Promise: Time for Action to End Violence Against Women).

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , ,

2 Responses to “ Skumjas mani māc… ”

 1. Ivars on 08 / 03 / 2013 at 14:10

  Pirmkārt, vari neskumt, lielākā daļa vismaz man zināmo latviešu svin šo dienu un es – kas nesvin, jūtos mazākumā gan darbā, gan it kā latviešu ģimenē. Un Latvijas gadījumam diemžēl ar RietumEiropas izpratni par šo datumu nav nekāda sakara. Pajautā kaut vai netīši izvēlētam garāmgājējam ar ziediem un esmu pārliecināts, ka lielākā daļa par sieviešu tiesībām neko pat nebūs dzirdējuši. Tiem, Latvijas iedzīvotājiem, kam 40 un vairāk gadu ir nostaļģiskas jūtas pret šo datumu, bet jaunieši skatās no saviem vecākiem un lielākā daļa pat nezin kapēc šāda tradīcija ir.
  Mums tas viss atgriežas tikai un vienīgi dēļ milzīgā cittautiešu skaita, ko var nodēvēt par šeit dzīvojošo Padomju cilvēku masu un nedomājošiem līdzskrējējiem latviešiem. Vislabāk to pierāda tas, ka Igaunijā un Lietuvā šo dienu oficiāli neatzīmē, jo cittautiešu tur ir mazāk.
  P.S. Izteicu savu subjektīvo viedokli redzot “vidējo statistisko latvieti” savā darba vietā.

  • kreisie.lv on 08 / 03 / 2013 at 14:12

   Bet tieši par to jau tās skumjas – ne par nesvinēšanu, bet par asociācijām, ar kurām ļaujamies sevi ietekmēt.

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie