Latvijai būs mazāk deputātu EP?

11 / 02 / 2013
Share 'Latvijai būs mazāk deputātu EP?' on Draugiem Share 'Latvijai būs mazāk deputātu EP?' on Facebook Share 'Latvijai būs mazāk deputātu EP?' on Google+ Share 'Latvijai būs mazāk deputātu EP?' on LinkedIn Share 'Latvijai būs mazāk deputātu EP?' on LiveJournal Share 'Latvijai būs mazāk deputātu EP?' on Pinterest Share 'Latvijai būs mazāk deputātu EP?' on Tumblr Share 'Latvijai būs mazāk deputātu EP?' on Twitter Share 'Latvijai būs mazāk deputātu EP?' on Wordpress Share 'Latvijai būs mazāk deputātu EP?' on Email

Pašlaik Latvijai Eiropas Parlamentā ir deviņas deputātu vietas, bet Tautas partijas grupas un Sociālistu un demokrātu grupas ziņotāji izvirzījuši t.s. “pragmatisko risinājumu” skaita samazināšanai – dēļ Horvātijas iestāšanās ES jūlijā. Ziņotāji ieteikuši Latvijai 8 deputātu vietas – tas nozīmē, ka Latvijai Eiropas Parlamentā būtu par vienu deputātu mazāk nekā pašlaik. Atbilstoši šim priekšlikumam līdzīgs samazinājums ieteikts arī citām valstīm.

europarl.europa.eu

Lisabonas līgums paredz, ka Eiropas Parlamentā jābūt 751 deputātam. Tātad jāatrod risinājumu, kā samazināt deputātu vietu skaitu vēlēšanās, kas notiks 2014. gada maijā. To ieteikts panākt, samazinot Vācijas deputātu vietu skaitu no 99 uz 96. Vēl 12 valstīm ierosināts samazināt vietu skaitu – katrai par 1 deputāta vietu  (to skaitā Beļģijai, Čehijai, Grieķijai, Īrijai, Lietuvai un Latvijai).

Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā vadītājs Māris Graudiņš uzsver:

“Latvijai, Lietuvai un Īrijai kā mazām valstīm viena deputāta vietas zaudējums varētu apgrūtināt iespēju efektīvi strādāt visās politiskajās grupās un Eiropas Parlamenta komitejās. Pašlaik Latvijas pārstāvniecība ir spēcīgākā lielākajā Tautas partijas grupā, bet mazskaitlīga otrajā lielākajā Sociāldemokrātu grupā, kā arī pārējās grupās ir pa vienam deputātam.

Rēķinoties ar iedzīvotāju skaita sarukumu Latvijā, mūsu deputātiem ir izaicinājums aizstāvēt esošās deviņas deputātu vietas. Es uzskatu, ka lielāko valstu dominance ir pārāk spēcīga, un mazām valstīm ir jāatvēl tādu deputātu skaitu, kas nodrošina pilnvērtīgāku līdzdalību Parlamenta darbā.”

(klikšķiniet uz bildes, lai apskatītu to pilnā izmērā)

Vēl šajā kategorijā:

Tags: ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie