Forums: Par progresīvo nodokli

2010. gada 28. maijā Rīgā, viesnīcas “Reval Hotel Latvija” konferenču centrā, Elizabetes ielā 55, notiks Eiropas Progresīvās izpētes fonda un Brīvības un solidaritātes fonda rīkots forums “Progresīvā nodokļu sistēma – moderna līdzekļu sadales sistēma jauktā tirgus ekonomikā vai komunisma rēgs?”

Fonda valdes priekšsēdētājs Atis Lejiņš uzskata, ka progresīvā nodokļu sistēma Latvijā kopš Padomju Savienības sabrukuma valdošajā elitē ir tikusi uztverta kā komunismu vai sociālismu raksturojoša iezīme:

“Tajā pašā laikā lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu tirgus ekonomikas ietvaros darbojas tieši progresīvā nodokļu sistēma. Vai Latvijai vajadzētu ieviest progresīvo nodokļu sistēmu? Vai tas veicinās lielāku nodokļu nemaksāšanu vai radīs taisnīgāku naudas sadali sabiedrībā un galu galā vai, precīzi ieviešot progresīvo nodokļu sistēmu, ir iespējams veicināt valsts izkļūšanu no ekonomiskās krīzes vai tieši otrādi? Uz šiem jautājumiem centīsimies atbildēt kārtējā Brīvības un Solidaritātes fonda forumā.”

Forumu atklās un vadīs Brīvības un solidaritātes fonda valdes loceklis Ervins Labanovskis. Tā pirmajā daļā ar saviem ziņojumiem uzstāsies valstī un ārpus tās pazīstami ekonomisti un politiķi (skat. pievienoto programmu), bet otrā daļa paredzēta diskusijām ar ekspertiem un pārstāvjiem no dažādām Latvijas politiskajām partijām.

Pasākumu laipni aicināti apmeklēt jebkuri interesenti, piesakoties uz e-pastu info@bsf-latvija.lv vai reģistrējoties dalībai plkst 9:30 pasākuma norises vietā.

FORUMA PROGRAMMA

◄ 9:30–10:00 ► Reģistrācija, rīta kafija

◄ 10:00-10:10 ► Brīvības un solidaritātes fonda valdes priekšsēdētāja Ata Lejiņa uzruna

◄ 10:10-14:00 ► Prezentācijas:

1. Jānis Ošlejs, ekonomists – Esošās nodokļu sistēmas izvērtējums – plusi un mīnusi.

2. Aigars Štokenbergs, 9. Saeimas deputāts (SCP), bijušais Ekonomikas ministrs – Progresīvā nodokļa taisnīgums un ietekme uz darba ņēmējiem.

3. Daniels Pavļuts, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes loceklis – Progresīvo nodokļu iespējamā ietekme uz darba devējiem.

4. Liêm Hoang Ngoc, Parīzes universitātes profesors un pašreizējais Eiropas parlamenta deputāts – Globālās nodokļu sistēmas izvērtējums un Latvijas vieta tajā. Cik progresīva ir ES nodokļu sistēma un starptautiskie nodokļi?

5. Jānis Bērziņš, Rīgas Stradiņa universitātes politikas katedras lektors – Progresīvā nodokļu sistēma. Citu valstu prakses piemēri.

6. Juris Stinka, Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktors – Latvijas nodokļu sistēmas raksturojums un iespējamie risinājumi.

7. Rein Järvelill, Igaunijas Finanšu ministra padomnieks no 2007. līdz 2009. gadam – Baltijas valstis un iespējas ieviest progresīvo nodokli šeit- kāpēc nepieciešams, kad tas varētu notikt un kādas atšķirības Baltijas valstīs jāņem vērā.

8. Dainis Gašpuitis, SEB bankas makroekonomikas analītiķis – Progresivitāte nodokļu sistēmā.

9. Romans Vitkovskis, E&IC valdes priekšsēdētājs – Vairāki iemesli progresīva iedzīvotāju ienākumu nodokļa un regresīvu valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu nepieciešamībai.

◄ 14:30-16:00 ► Tematiska diskusija ar pārstāvjiem no dažādām Latvijas politiskajām partijām un ekspertiem

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *