Ministra politika – izdomāt problēmas

08 / 10 / 2012
Share 'Ministra politika – izdomāt problēmas' on Draugiem Share 'Ministra politika – izdomāt problēmas' on Facebook Share 'Ministra politika – izdomāt problēmas' on Google+ Share 'Ministra politika – izdomāt problēmas' on LinkedIn Share 'Ministra politika – izdomāt problēmas' on LiveJournal Share 'Ministra politika – izdomāt problēmas' on Pinterest Share 'Ministra politika – izdomāt problēmas' on Tumblr Share 'Ministra politika – izdomāt problēmas' on Twitter Share 'Ministra politika – izdomāt problēmas' on Wordpress Share 'Ministra politika – izdomāt problēmas' on Email

“Vērojot Edmunda Sprūdža darbu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā, arvien vairāk šķiet – nepārzinot sev uzticētās nozares un jomas, ministrs cenšas radīt pseidoproblēmas, kuru pastāvēšana un pat risināšana var būt daudz postošāka nekā bezdarbība,” – teikts sociāldemokrātu biedrības “Progresīvie” šodien izplatītajā paziņojumā.

Šim paziņojumam par centrālo iemeslu kļuvusi ministra iecere būtiski samazināt pašvaldību deputātu skaitu. Ministrs Edmunds Sprūdžs nesen paziņojis, ka jau līdz pašvaldību vēlēšanām šo deputātu skaits radikāli jāsamazina.

Biedrības valde paudusi viedokli, ka pretēji ministra apgalvojumiem par šīs idejas unikālo dabu visas valdības kopš 1994. gada Latvijā ir nodarbojušās ar varas un finanšu centralizāciju. Un Sprūdža iecerētā pavisam radikālā reforma iedzīvotāju iespējas ietekmēt savu tuvākās apkārtnes attīstību samazinās līdz minimumam.

“Ir jāsaprot, ka pašvaldības lemj par jautājumiem, kas ļoti tieši ietekmē cilvēku dzīves telpu,” teikts paziņojumā. “Nereti to izskatāmie jautājumi ir saistīti ar konkrētu cilvēku, mājsaimniecību vai vietējo uzņēmumu. Skatot šādus jautājumus, saduras visdažādākās idejas, viedokļi un intereses, piemēram, rūpniecības attīstība un vides aizsardzība, investīcijas izglītībā vai ielu infrastruktūrā. Iecere, kas paredz krasi samazināt šādu lēmumu pieņemšanā iesaistīto cilvēku skaitu, ir kaitnieciska un bīstama – tā palielina ne vien korupcijas riskus, bet arī iespēju, ka lēmumi var tikt pieņemti šauru grupu, ietekmīgu uzņēmumu vai pat atsevišķu politiķu interešu apmierināšanai.”

Biedrība uzskata, ka tā vietā Sprūdžam būtu jāķeras pie reālu problēmu risināšanas, pašvaldību interešu aizstāvības un to varas nostiprināšanas Satversmē, kā arī vides aizsardzības politikas sakārtošanas. Pašvaldībām nepieciešamas lielākas iespējas ietekmēt savu nodokļu politiku, gūstot iespēju specializēties, konkurēt un attīstīties. Savukārt, vides aizsardzības jomā būtu jāpievēršas Latvijas dabas kapitāla saglabāšanai, vairošanai un tā pārvēršanai reālā ekonomiskā ieguvumā.

Pilns paziņojuma teksts: Ministra politika – izdomāt problēmas

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie