Kā apšu lapa trīc deputāts

…apmēram pie tāda politiski botāniska secinājuma nākusi sociāldemokrātu biedrība PROGRESĪVIE, vērtējot publiskajā telpā izskanējušās idejas par tautas nobalsošanu ierosināšanas kārtības reformām, kas nu jau tuvojas galīgajam lasījumam parlamentā. Biedrība izplatījusi pretpaziņojumu, kurā ironiski, taču pamatoti jautā – vai mūsu politiķi šādā veidā tieši atzīst, ka baidās no tautas.

Paredzēto izmaiņu rezultātā iedzīvotājiem pašiem par saviem līdzekļiem un bez valsts informatīva atbalsta turpmāk būs jāsavāc vairāk nekā 150000 parakstu, lai sarīkotu tautas nobalsošanu.

“Ieviest augstāk minētās prasības faktiski nozīmē palielināt naudas ietekmi uz politiskajiem procesiem valstī,” teikts biedrības paziņojumā.

“Tādā gadījumā ierosināt referendumus vairs nevarēs atļauties nedz arodbiedrības, nedz pensionāru apvienības, nedz vairākums citu Latvijas aktīvo pilsoņu organizāciju – tie kļūs par oligarhu un ārvalstu fondu atbalstītu grupējumu prerogatīvu. Uz tāda fona īpaši divkosīgi šķiet šo pašu izmaiņu iniciatoru priekšvēlēšanu solījumi veicināt tautas iesaistīšanu politikā un mazināt oligarhu un atsevišķu lielvalstu ietekmi uz politiskajiem procesiem Latvijā.”

Biedrība uzskata, ka iedzīvotāju līdzdalības konvenciālo metožu klāsta ierobežošana var novest pie daudz agresīvāku protesta formu izmantošanas, kā arī masveida emigrācijas turpinājuma.

“Veiksmīgas politikas zelta likums ir – cīnīties ar cēloņiem, nevis sekām. Tā vietā, lai meklētu ceļus cilvēku pilsoniskās aktivitātes slāpēšanai, aicinām politiķus rūpīgāk izvērtēt tās kļūdas valsts pārvaldē, kas parasti motivē neapmierināto sabiedrības daļu ķerties pie ārkārtas līdzekļiem,” aicina PROGRESĪVIE.

pilns paziņojuma teksts: Deputāt, vai Tu no mums baidies?

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *