Uzpurnis tautas tiesībām?

Valdības koalīcija Saeimā virza uz priekšu „Vienotības” priekšlikumus par referendumu tiesību ierobežošanu. Formālais iemesls ir skaidrs: nesenais referendums par krievu valodas statusu Latvijā. Taču redzams, ka situācija tiek izmantota, lai nākotnē nodrošinātos pret jebkuru valdošajai koalīcijai neizdevīgu referendumu.

Egils Baldzēns, LBAS priekšsēdētāja vietnieks

Ar šo iniciatīvu valdības partijas izvēlējušās radikāli ierobežot jebkuru tautas likumdošanas iniciatīvu – gan grozījumus Satversmē, gan arī likumu grozījumus. Nesamērīga ir vēlme 15 reizes paaugstināt referenduma ierosināšanas slieksni jebkura likuma grozījumam, pie tam pārliekot visu finansiālo smagumu uz referenduma iniciētājiem. „Jebkura iniciatīva ir sodāma!”, tā mēdza spriest padomju laikā…

LBAS uzskata, ka varam nopietni diskutēt par augstāku referenduma ierosināšanas slieksni Satversmes grozījumiem. Tajā pašā laikā ir samērīgi jāpaplašina to Satversmes pantu skaits, pēc kuru grozīšanas Saeimā, tie ir jāapstiprina tautas nobalsošanā: piemēram, Satversmes 8. nodaļa „Cilvēka pamattiesības”.

Vai tie, kas paši rosināja lietussargu revolūciju un referendumus, ir nolēmuši „uzlikt uzpurni” tautas nobalsošanām un tiesībām, to rādīs šī likumprojekta gaita un rezultāti Saeimā.

 

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *