Uzpurnis tautas tiesībām?

26 / 04 / 2012
Share 'Uzpurnis tautas tiesībām?' on Draugiem Share 'Uzpurnis tautas tiesībām?' on Facebook Share 'Uzpurnis tautas tiesībām?' on Google+ Share 'Uzpurnis tautas tiesībām?' on LinkedIn Share 'Uzpurnis tautas tiesībām?' on LiveJournal Share 'Uzpurnis tautas tiesībām?' on Pinterest Share 'Uzpurnis tautas tiesībām?' on Tumblr Share 'Uzpurnis tautas tiesībām?' on Twitter Share 'Uzpurnis tautas tiesībām?' on Wordpress Share 'Uzpurnis tautas tiesībām?' on Email

Valdības koalīcija Saeimā virza uz priekšu „Vienotības” priekšlikumus par referendumu tiesību ierobežošanu. Formālais iemesls ir skaidrs: nesenais referendums par krievu valodas statusu Latvijā. Taču redzams, ka situācija tiek izmantota, lai nākotnē nodrošinātos pret jebkuru valdošajai koalīcijai neizdevīgu referendumu.

Egils Baldzēns, LBAS priekšsēdētāja vietnieks

Ar šo iniciatīvu valdības partijas izvēlējušās radikāli ierobežot jebkuru tautas likumdošanas iniciatīvu – gan grozījumus Satversmē, gan arī likumu grozījumus. Nesamērīga ir vēlme 15 reizes paaugstināt referenduma ierosināšanas slieksni jebkura likuma grozījumam, pie tam pārliekot visu finansiālo smagumu uz referenduma iniciētājiem. „Jebkura iniciatīva ir sodāma!”, tā mēdza spriest padomju laikā…

LBAS uzskata, ka varam nopietni diskutēt par augstāku referenduma ierosināšanas slieksni Satversmes grozījumiem. Tajā pašā laikā ir samērīgi jāpaplašina to Satversmes pantu skaits, pēc kuru grozīšanas Saeimā, tie ir jāapstiprina tautas nobalsošanā: piemēram, Satversmes 8. nodaļa „Cilvēka pamattiesības”.

Vai tie, kas paši rosināja lietussargu revolūciju un referendumus, ir nolēmuši „uzlikt uzpurni” tautas nobalsošanām un tiesībām, to rādīs šī likumprojekta gaita un rezultāti Saeimā.

 

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie