Latvijas iedzīvotāji IR kreisi!

13 / 04 / 2012
Share 'Latvijas iedzīvotāji IR kreisi!' on Draugiem Share 'Latvijas iedzīvotāji IR kreisi!' on Facebook Share 'Latvijas iedzīvotāji IR kreisi!' on Google+ Share 'Latvijas iedzīvotāji IR kreisi!' on LinkedIn Share 'Latvijas iedzīvotāji IR kreisi!' on LiveJournal Share 'Latvijas iedzīvotāji IR kreisi!' on Pinterest Share 'Latvijas iedzīvotāji IR kreisi!' on Tumblr Share 'Latvijas iedzīvotāji IR kreisi!' on Twitter Share 'Latvijas iedzīvotāji IR kreisi!' on Wordpress Share 'Latvijas iedzīvotāji IR kreisi!' on Email

SKDS veiktā pētījuma rezultāti parādījuši – vairāk kā 55% Latvijas iedzīvotāju pēc politiskās pārliecības ir kreisi, lai arī paši to neatzīst vai pat nemaz nenojauš. Pētījuma laikā respondentiem tika uzdoti dažādi arvērti jautājumi, kas saistīti ar vērtību orientācijām “labējs-kreiss”. Apkopojot atbildes, SKDS secināja, kāda ir reālā situācija ar kreiso un labējo proporcijām Latvijā – tā būtiski atšķīrās no tā, ko cilvēki domā par sevis pārstāvēto ideoloģiju.

Realitātē Latvijā ir 43,6% drīzāk kreisi orientētu cilvēku un 11,5% galēji kreisi orientētu sabiedrības pārstāvju. 39,5% nav ne kreisi, ne labēji. Drīzāk labēji orientēti ir 5,4%, un galēji labējo skaits ir pielīdzināms 0%.

Saskaņā ar iedzīvotāju pašvērtējumu 23,1% uzskata, ka atrodas starp labējo un kreiso ideoloģiju. 19,1% uzskata, ka ir galēji labēji, un17,5% domā, ka ir drīzāk labēji. 11,1% uzskata, ka ir drīzāk kreisi orientēti, un 4,4% identificē sevi ar galēji kreisajiem. 24,7% nespēja sevi skaidri identificēt ar kādu no šīm ideoloģijām.

Turklāt, veidojot šos secinājumus, SKDS direktors Arnis Kaktiņš uzsvēra, ka rezultāti skaidri parāda – nav lielas atšķirības starp latviešiem un krieviem attiecībā uz politisko orientāciju; visi Latvijas iedzīvotāji kopumā ir vairāk kreisi orientēti.

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie