Ūdens – tiesības, nevis prece

01 / 04 / 2012
Share 'Ūdens – tiesības, nevis prece' on Draugiem Share 'Ūdens – tiesības, nevis prece' on Facebook Share 'Ūdens – tiesības, nevis prece' on Google+ Share 'Ūdens – tiesības, nevis prece' on LinkedIn Share 'Ūdens – tiesības, nevis prece' on LiveJournal Share 'Ūdens – tiesības, nevis prece' on Pinterest Share 'Ūdens – tiesības, nevis prece' on Tumblr Share 'Ūdens – tiesības, nevis prece' on Twitter Share 'Ūdens – tiesības, nevis prece' on Wordpress Share 'Ūdens – tiesības, nevis prece' on Email

Ar Eiropas Sabiedrisko pakalpojumu arodbiedrību federācijas (EPSU) atbalstu Pasaules Ūdens dienā (22. martā) darbību uzsāka “Eiropas ūdens akcijas” mājaslapa – kā pamats pilsoniskajai iniciatīvai “Ūdens ir Cilvēka tiesības un nevis prece”. Paredzēts, ka šī vietne kļūs par vienu no instrumentiem, lai savāktu nepieciešamos parakstus.

Elīna Dābola, LAKRS organizatorisko darbu speciāliste

Nākamais solis būs 2.aprīlī iesniegt iniciatīvu Eiropas Komisijai. Eiropas Komisijas rīcībā būs divi mēneši, lai ratificētu Eiropas iedzīvotāju iniciatīvu. Pēc tās ratifikācijas, Eiropas Komisija uzsāks oficiālu parakstu reģistrāciju uz gadu, kura laikā ir plānots savākt miljons parakstu.

EPSU un vairākas pilsoniskās sabiedrības organizācijas visā Eiropā organizē kampaņu ūdens pieejamībai Eiropā. Kampaņas organizētāji ir pārliecināti, ka ūdens nedrīkst būt prece, jo tas ir sabiedrisks labums.

EPSU ģenerālsekretāre Carola Fischbach-Pittel paziņoja:

“Pieeja ūdenim ir cilvēka tiesības. Publiskajiem pakalpojumiem, kā piemēram, ūdenim un sanitārijai nevajadzētu būt liberalizētiem, kā arī tiem nevajadzētu dominēt komerciālās un uzņēmumu intereses.”

Organizatori cer, ka EPSU dalībvalstis un Eiropas Komisija darīs visu, lai varētu uzsākt parakstu vākšanu.

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie