Ūdens – tiesības, nevis prece

Ar Eiropas Sabiedrisko pakalpojumu arodbiedrību federācijas (EPSU) atbalstu Pasaules Ūdens dienā (22. martā) darbību uzsāka “Eiropas ūdens akcijas” mājaslapa – kā pamats pilsoniskajai iniciatīvai “Ūdens ir Cilvēka tiesības un nevis prece”. Paredzēts, ka šī vietne kļūs par vienu no instrumentiem, lai savāktu nepieciešamos parakstus.

Elīna Dābola, LAKRS organizatorisko darbu speciāliste

Nākamais solis būs 2.aprīlī iesniegt iniciatīvu Eiropas Komisijai. Eiropas Komisijas rīcībā būs divi mēneši, lai ratificētu Eiropas iedzīvotāju iniciatīvu. Pēc tās ratifikācijas, Eiropas Komisija uzsāks oficiālu parakstu reģistrāciju uz gadu, kura laikā ir plānots savākt miljons parakstu.

EPSU un vairākas pilsoniskās sabiedrības organizācijas visā Eiropā organizē kampaņu ūdens pieejamībai Eiropā. Kampaņas organizētāji ir pārliecināti, ka ūdens nedrīkst būt prece, jo tas ir sabiedrisks labums.

EPSU ģenerālsekretāre Carola Fischbach-Pittel paziņoja:

“Pieeja ūdenim ir cilvēka tiesības. Publiskajiem pakalpojumiem, kā piemēram, ūdenim un sanitārijai nevajadzētu būt liberalizētiem, kā arī tiem nevajadzētu dominēt komerciālās un uzņēmumu intereses.”

Organizatori cer, ka EPSU dalībvalstis un Eiropas Komisija darīs visu, lai varētu uzsākt parakstu vākšanu.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *