Pietiek taupīt!

Globālā ekonomikas un finanšu krīze ir atstājusi ļoti nopietnas sekas uz miljoniem eiropiešu, tajā skaitā arī uz Latvijā strādājošajiem cilvēkiem.

Valdības īstenotie taupības un konsolidācijas pasākumi krīzes laikā situāciju ir padarījuši vēl ļaunāku, ievērojami pasliktinot darbinieku sociālo stāvokli un labklājību. Bezdarbs, jo īpaši jauniešu vidū, ir sasniedzis rekordlielus apmērus, un ir galvenais cēlonis daudzām citām problēmām. Neapmierinātība ar dzīves apstākļiem vairākās valstīs ir izraisījusi masu nemierus, protestus un paaugstinātu spriedzi sabiedrībā.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība uzskata, ka līdz šim veiktie pasākumi un politiķu reakcija uz visām samilzušajām problēmām nav bijusi adekvāta, tāpēc paziņo:

Vienreiz pietiek ar pārmērīgu nodokļu slogu darbaspēkam!

Saskaņā ar Eurostat datiem darbaspēka nodokļu slogs Latvijā 2010.gadā bija 43,5% – tas bija vislielākais Baltijas valstīs un stipri virs vidējā ES līmeņa (39,3%).

Vienreiz pietiek ar vislielāko ienākumu nevienlīdzību un nabadzību Eiropas Savienībā!

Saskaņā ar jaunākajiem Eurostat datiem, Džini koeficients, kas raksturo ienākumu nevienlīdzības līmeni, Latvijai 2010.gadā bija 36,1 (otrā vieta). Stabili pirmajā vietā šajā rādītājā Latvija bija 2008.un 2009.gadā.

Vienreiz pietiek ar pašu zemāko sociālo garantiju līmeni Baltijā!

Sociālās aizsardzības vajadzībām Latvija 2012.gadā ir paredzējusi tērēt aptuveni 11% no IKP, kamēr Igaunija – 13%, bet Lietuva – 14%.

Vienreiz pietiek ar vienu no lielākajiem jauniešu bezdarba līmeņiem Eiropas Savienībā!

Saskaņā ar Eurostat datiem jauniešu bezdarba līmenis Latvijā 2011.gada 3.ceturksnī bija 29,9%, kamēr vidēji ES tas bija 21,6%.

Vienreiz pietiek ar tādu valsts budžetu, kas tikai liek savilkt jostas un kavē tautsaimniecības attīstību!

PARAKSTI ARĪ TU VĒSTULI LATVIJAS AUGSTĀKAJĀM AMATPERSONĀM: http://www.lbas.lv/projects/enough/

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *