Atjaunotā Latvija

Ar šādu nosaukumu pie Latvijas politikas apvāršņa parādījusies jauna sociāldemokrātiska virziena organizācija. Simboliski dibināta kustīgā vilcienā virzienā uz Rīgu, sākot no Stirnienes stacijas – jo šo ciemu statistiķi mēdz dēvēt par tādu kā ekonomiskās depresijas “augstāko punktu” Latvijā. Jaunā organizācija, kura jau darbības programmā par sava politiskā kursa veidotājiem nosaukusi reģionus, varētu būt šīs ekonomiskās depresijas mazinātājs, uzsākot reģionu pietuvināšanu Rīgas līmenim un valsts ekonomikas atjaunošanu kopumā.

Džerijs Šterns, Kreisie.LV

Dibināšanas pasākumā pulcējās vairāku Latvijas sociāldemokrātisko un tām tuvo organizāciju biedri – te bija gan portāla Kreisie.LV draugi PROGRESĪVIE, gan Jaunatnes Sociāldemokrātiskā savienība, kā arī PatriotiLV, RTFL, Enerģija tautai, Ilgtspējīgas attīstības aģentūra u.c. Ieradās arī RSU politikas zinātņu katedras lektors Veiko Spolītis, LU sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieks Andrejs Berdņikovs un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības līderis Pēteris Krīgers.

Ievadot pasākumu, norisinājās pieticīga kafijas pauze Rēzeknē, kuras gaitā dalībnieki teica īsas iepazīšanās runas, pastāstot par sevi un motivāciju iesaistīties plašākā kustībā. Oficiālā daļa notika vilcienā Rēzekne-Rīga, un tās vadīšanu uzņēmās viens no jaunās kustības līderiem, Armands Strazds –  sociāldemokrātiem zināms kā politiskās partijas “Saskaņa” valdes loceklis, kuru “Saskaņas Centra” līderis Nils Ušakovs pieprasījis no tās rindām izslēgt – acīmredzot, dēļ pārāk sociāldemokrātiskām idejām, jo pats “Saskaņas Centrs”, kā rāda notikumi, no tām jau sen pasācis attālināties.

Pats Strazds “Atjaunoto Latviju” raksturoja kā kustību tiem, kas meklē alternatīvu valstī valdošajai neoliberālajai politikai un vēlas veidot reālu ekonomiku, kurā valsts attīstības tempu nenosaka transnacionālās finanses.

Organizācijas ievēlētais līdzpriekšsēdētājs, biedrības PROGRESĪVIE vadītājs Ansis Dobelis pauda viedokli, ka sociāldemokrātiskas, multietniskas kustības veidošanās ir loģisks rezultāts sabiedrības protestam pret valsts politiku, kurā ekonomisku problēmu risināšana tiek nemitīgi atlikta, priekšplānā izvirzot etniskās. Viņaprāt, Latvijā trūkst ideoloģijā balstītu politisko spēku, kuri nekoriģē savus solījumus vēlētājiem, nonākot no opozīcijas pozīcijā.

Savukārt, otra organizācijas līdzpriekšsēdētāja, biedrības PatriotiLV vadītāja Antoņina Ņenaševa īpaši uzsvēra valsts politikas lomu jaunatnes dzīvē, kuras patreizējais modelis ar steigu jāmaina, pievēršoties reālās ekonomikas uzlabošanai un sekmējot valsti pametušo jauniešu atgriešanos Latvijā.

Organizācijai plānots veidot plašu reģionālo struktūru; centrālajā valdē tika ievēlēti 16 no tās dibinātājiem (9 latvieši, 7 citu tautību pārstāvji).

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *