Saskaņas centram jārīkojas!

Biedrība PROGRESĪVIE aktīvi seko līdzi notikumiem kaimiņvalstī Krievijā, kur aizvien skaļāk sevi piesaka aktīvas un izglītotas pilsoniskās sabiedrības pārstāvji, paužot asu neapmierinātību ar vadošās politiskās partijas „Vienotā Krievija” rīcību, kas, pārlieku izmantojot administratīvos resursus, būtiski ietekmējusi nesen notikušo Domes vēlēšanu rezultātus. Redzot, ka kaimiņvalsts valdība klaji un ciniski ignorē savu pilsoņu tiesības uz brīvu politisko pārstāvju izvēli un vienlīdzīgām iespējām ietekmēt politiskos procesus valstī, PROGRESĪVO biedri sagaida aktīvu sociāldemokrātiskās politisko partiju apvienības „Saskaņas centrs” (SC) reakciju uz „Vienotās Krievijas” līderu un to atbalstītāju patvaļu.

Biedrība PROGRESĪVIE sagaida SC rīcību netaisnības ierobežošanai Krievijā

Ansis Dobelis, biedrības priekšsēdētājs:

“Mums kā sociāldemokrātiem nepavisam nav vienalga, kādu politiku piekopj tie Latvijas politiskie spēki, kas pieteikušies atbalstām mūsu galvenās vērtības – brīvību, solidaritāti un vienlīdzību. SC šobrīd ir lieliska iespēja nodemonstrēt savu piederību Eiropas sociāldemokrātisko spēku saimei darbos, gan sniedzot vērtējumu savu sadarbības partneru „Vienotās Krievijas” centieniem brutāli pārkāpt Krievijas Federācijas likumdošanu, gan aicinot tos ieklausīties tūkstošos līdzpilsoņu balsīs, kas pauž neapmierinātību ar šādām tiesiskā nihilisma izpausmēm.”

Kā zināms, SC ietilpstošajai SDP “Saskaņa” ir noslēgts sadarbības līgums ar šobrīd Krievijā ietekmīgāko varas partiju “Vienotā Krievija”. Nupat notikušajās vēlēšanās šī partija pēc provizoriskām ziņām ir guvusi aptuveni 49% vēlētāju atbalstu. Taču ir pamats domāt, ka pat šāds, par ietekmes zaudēšanu vēstošs rezultāts, neatbilst patiesībai. Par to Krievijas medijos un sociālajos tīklos vēsta neskaitāmi liecinieki, kas vēlēšanās piedalījušies kā novērotāji. Saprotot, cik liela ietekme uz sabiedrības pārvaldes iestādēm Krievijā ir „Vienotajai Krievijai”, nav nekādu šaubu par to, ka vēlēšanu rezultātu sagrozīšanas organizatori ir tai tuvu stāvoši cilvēki.

Māris Grīnvalds, biedrības valdes loceklis:

“Notikumi Krievijā liecina par ļoti būtisku plaisu starp varu un pilsoņiem, valdošās politiskās elites atrautību no realitātes. Jebkura saprātīgi domājoša un nevienaldzīga cilvēka pienākums ir darīt visu, lai nepieļautu sociālās spriedzes un vardarbības pieaugumu kaimiņvalstī. Savukārt, lai SC līderu aicinājumi uz dialogu starp valsti un sabiedrību Latvijā neizklausītos kā divkosīgi, populistiski un ciniski politiskās konjunktūras izmantošanas mēģinājumi, aicinām izmantot visas līgumā noteiktās iespējas pašreizējo Krievijas pēcvēlēšanu procesu ietekmēšanai. Esam pārliecināti, ka tas stiprinās progresīvās Latvijas sabiedrības daļas uzticību SC pozīcijām arī citos, šobrīd aktuālos iekšpolitiskos jautājumos.”

Kā vēsta Krievijas mediji, demonstrācijās pēc vēlēšanām jau aizturēti vairāk nekā 800 cilvēku, aktīvākie ir steidzīgi un nepamatoti notiesāti, bet uz 10. decembrī paredzēto Viskrievijas protesta akciju plāno ieraksties desmitiem tūkstošu protestētāju. Šie cilvēki galvenokārt iestājas par atkārtotu un godīgu vēlēšanu rezultātu izvērtēšanu un iebilst pret valdošās politiskās elites un tās līdzskrējēju valsts likumdošanas ignorēšanu vai patvaļīgu interpretāciju.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *