Divkošiem saskan?

Man kā sociāldemokrātiskas vērtības popularizējošas organizācijas biedram nepavisam nav vienalga, kādu politiku piekopj tie Latvijas politiskie spēki, kas pieteikušies atbalstām šīs pašas vērtības – brīvību, solidaritāti un vienlīdzību. Vērojot notikumus kaimiņvalstī Krievijā gan šā gada 4. decembrī notikušo Domes vēlēšanu priekšvakarā, gan (un it īpaši) pēc tām, vēlos vērsties pie šobrīd ietekmīgākā it kā sociāldemokrātiskā spēka Latvijā – apvienības “Saskaņas centrs”.

Māris Grīnvalds, biedrības PROGRESĪVIE valdes loceklis

Kā zināms, šajā politiskajā apvienībā ietilpstošajai SDP “Saskaņa” ir noslēgts sadarbības līgums ar šobrīd Krievijā ietekmīgāko varas partiju “Vienotā Krievija”.  Nupat notikušajās vēlēšanās šī partija pēc provizoriskām ziņām ir guvusi aptuveni 49% vēlētāju atbalstu. Taču ir pamats domāt, ka pat šāds, par ietekmes zaudēšanu vēstošs rezultāts, neatbilst patiesībai, par ko vēsta neskaitāmi vēlēšanās kā novērotāji piedalījušies liecinieki Krievijas sociālajos tīklos.

Kā vēsta Krievijas mediji, demonstrācijās pēc vēlēšanām jau aizturēti vairāk kā 500 cilvēku, aktīvākie ir steidzīgi un nepamatoti notiesāti, bet uz 10. decembrī paredzēto Viskrievijas protesta akciju plāno ieraksties desmitiem tūkstošu protestētāju.

Šo notikumu gaismā es kā sociāldemokrāts aicinu SDP “Saskaņa” ievērot partijas deklarētās vērtības un publiski nosodīt sava sadarbības partnera līderu un sabiedroto melīgo un divkosīgo rīcību un aicināt tos ieklausīties visu aktīvo un apzinīgo Krievijas pilsoņu aicinājumos pārskatīt vēlēšanu rezultātus, lai veicinātu progresīvas pārmaiņas kaimiņvalsts politiskajā dzīvē.

Pretējā gadījumā uzskatu, ka visi gan SDP “Saskaņa”, gan “Saskaņas centrs” līderu aicinājumi uz dialogu starp valsti un sabiedrību arī Latvijā ir divkosīgi, populistiski un ciniski politiskās konjunktūras izmantošanas mēģinājumi.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *