Mediķi streikos

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) iesniegusi Rīgas domei pieteikumu par sapulcēm pie Saeimas un Rīgas pils 8.decembrī. Arodbiedrība norāda, ka, neraugoties uz plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par valdības plāniem nākamajā gadā būtiski samazināt veselības aprūpes budžetu, oficiāls atspēkojums tā arī nav sekojis. Tas rada arvien pieaugošas bažas par tālāku valsts veselības aprūpes pasliktināšanu, kam nevar rast pamatojumu.

LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris aicina ievērot, ka “globālo finanšu krīzi izraisīja un turpina padziļināt negodīgi un alkatīgi darījumi finanšu sektorā, tad kāpēc Latvijas iedzīvotājiem par to būtu jāmaksā ar nevainīgām dzīvībām?”.

Ņemot vērā to, ka valdības plāni samazināt valsts finansējumu veselības aprūpei apdraud valsts stabilitāti un attīstību, LVSADA aicina publiski aizstāvēt savas tiesības uz pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi.

Jau vēstīts, ka mediķu arodbiedrība iepriekš grasījās doties protesta akcijā valsts svētkos, 18.novembrī, tomēr vēlāk nolēma nogaidīt, kad būs lielāka skaidrība par nākamā gada finansējuma apmēru veselības nozarei.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *