Valsts budžetā – daudz neskaidrību

13 / 11 / 2011
Share 'Valsts budžetā – daudz neskaidrību' on Draugiem Share 'Valsts budžetā – daudz neskaidrību' on Facebook Share 'Valsts budžetā – daudz neskaidrību' on Google+ Share 'Valsts budžetā – daudz neskaidrību' on LinkedIn Share 'Valsts budžetā – daudz neskaidrību' on LiveJournal Share 'Valsts budžetā – daudz neskaidrību' on Pinterest Share 'Valsts budžetā – daudz neskaidrību' on Tumblr Share 'Valsts budžetā – daudz neskaidrību' on Twitter Share 'Valsts budžetā – daudz neskaidrību' on Wordpress Share 'Valsts budžetā – daudz neskaidrību' on Email

2012. gada valsts budžeta veidošanā ir daudz neskaidru jautājumu, kas laikus netika izdiskutēti ar sociālajiem partneriem, un procesu var vērtēt kā “neveiklas paslēpes izcirtumā ar trim celmiem”, Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē norādījis Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Pēteris Krīgers. Tāpat LBAS uzskata, ka piedāvātajā budžeta konsolidācijā nav paredzēti pietiekami daudz pasākumu, kas nodrošinātu valsts ilgtspēju.

P. Krīgers uzsvēra, ka nav optimistisks par piedāvāto budžetu, un šo sagatavošanās procesu vērtējot kā vēl vienu palaisto iespēju. Visi spēki bija jākoncentrē, lai uzreiz pie paša budžeta sagatavošanas sākuma sociālajiem partneriem būtu bijuši iedoti visi skaitļi, lai varētu labāk tos izdiskutēt, uzskata LBAS.

“Kāpēc vajadzēja ākstīties ar slepenību un tracināt cilvēkus, redzot konsolidācijas pasākumu sarakstu? Es neredzu, kāda jēga bija slepenībai,” norādīja P. Krīgers.

LBAS pārstāvji izteica bažas, ka iecere dot lielāku brīvību pašvaldībām nekustamā nodokļa jomā visvairāk apdraudēs tieši trūcīgos lauku un pilsētu iedzīvotājus. Vairāku nozaru arodbiedrību pārstāvji jautāja klāt esošajiem ministriem par neskaidrībām budžeta ciparos, – ar pārliecību tika atbildēts, ka zaudētāju nebūs. Taču situācija ir neskaidra, un dažas LBAS dalīborganizācijas joprojām nav atteikušās no ieceres rīkot protestus.

Savukārt, Latvijas Darba devēju konfederācijas vadītāja Līga Menģelsone norādīja, ka uzņēmējiem nākamā gada budžetā iekļauti samērā neitrāli pasākumi un svarīgākais bijis nodrošināt ka budžetā nav iekļauti jauni nodokļu palielinājumi. Protams, varot diskutēt par budžeta sagatavošanu un sociālo partneru iesaisti.

Nākamā NTSP sēde paredzēta pirms 6. decembra, kad valsts budžeta projekts tiks iesniegts Saeimā.

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie