Skolēnu konkursa pusfināli

Novembrī Rīgā un Latvijas reģionos norisināsies pieci konkursa “Profs 2011” pusfināli, kuros par erudītākās komandas titulu darba tiesību un aizsardzības jomā sacentīsies 28 Latvijas profesionālo skolu audzēkņu komandas. Konkursu jau piekto gadu organizē Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu.

„Uzsākot darba gaitas, jaunieši bieži sastopas ar vairākām problēmām, kas ir saistītas ar nepietiekamām zināšanām un izpratni par darba drošību un darba tiesībām. Tieši tāpēc uzskatu, ka ir būtiski, lai jaunie darba ņēmēji savas karjeras pašā sākumā zinātu par savām tiesībām darba vietā un spētu tās aizstāvēt. Šis konkurss ir viens no veidiem, kā varam to panākt,” stāsta LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Jauniešu zināšanas darba tiesību un drošības jomā tiks pārbaudītas dinamiskos un atraktīvos uzdevumos – komandas viktorīnā, darba instrukcijas sagatavošanā, komandām būs jāspēj aprēķināt arī darba algu un jāveic citi uzdevumi.

Konkursa „Profs 2011” pusfinālu kalendārs un dalībnieki

► 7. novembris – Rīgas pusfināls, kas norisināsies Rīgas Amatniecības vidusskolā, Jūrmalas gatvē 90. Piedalīsies komandas no VSIA „Bulduru dārzkopības vidusskola”, Profesionālās izglītības kompetences centra „Rīgas Valsts tehnikums”, Rīgas Stila un modes profesionālās vidusskolas, Rīgas Amatniecības vidusskolas, Rīgas Būvniecības vidusskolas un Rīgas Tirdzniecības tehnikuma.

► 9. novembris – Zemgales pusfināls, kas norisināsies Rietumzemgales profesionālās izglītības kompetences centra „Jelgavas Amatniecības visusskola”, Pulkveža O. Kalpaka ielā 37, Jelgavā. Piedalīsies komandas no Rietumzemgales profesionālās izglītības kompetences centra „Jelgavas Amatniecības visusskola”, Saulaines Profesionālās vidusskolas, Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas un Vecbebru Profesionālās vidusskolas.

► 11. novembris – Vidzemes pusfināls, kas norisināsies Priekuļu un Jāņmuižas Valsts tehnikumā, Egļu gatvē 9, Priekuļos, Priekuļu novadā. Piedalīsies pa vienai komandai no Alsviķu Profesionālās vidusskolas, Barkavas vidusskolas, Cēsu Profesionālās vidusskolas, Ērgļu arodvidusskolas, kā arī divas komandas no Ogres Valsts tehnikuma, Priekuļu un Jāņmuižas Valsts tehnikuma un Valmieras Profesionālās vidusskolas.

► 14. novembris – Kurzemes pusfināls, kas norisināsies Profesionālās izglītības kompetences centrā „Liepājas Valsts tehnikums”, Ventspils ielā 51, Liepājā. Kurzemes pusfināla posmā piedalīsies pa vienai komandai no Cīravas arodvidusskolas, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma profesionālās vidusskolas, Laidzes Profesionālās vidusskolas, Saldus Profesionālās vidusskolas, Skrundas arodvidusskolas, Ziemeļkurzemes Profesionālās izglītības kompetences centra „Ventspils Profesionālā vidusskola”, kā arī divas komandas no Profesionālās izglītības kompetences centra „Liepājas Valsts tehnikums”.

► 21. novembris – Latgales pusfināls, kas norisināsies Daugavpils Valsts tehnikumā, Strādnieku ielā 16. Piedalīsies pa vienai komandai no Viduslatgales Profesionālās vidusskolas un Daugavpils Celtnieku profesionālās vidusskolas, kā arī divas komandas no Austrumlatgales Profesionālās vidusskolas un Daugavpils Valsts tehnikuma.

Dalībai katrā pusfinālā tika izvirzīta viena komanda no katras izglītības iestādes 10 audzēkņiem, kuri bija ieguvuši augstāko punktu skaitu starp saviem skolas biedriem. No tām izglītības iestādēm, kuras līdz 2011. gada 1. septembrim reorganizācijas procesā ir apvienotas, pusfināliem varēja izvirzīt divas komandas jeb 20 cilvēkus.

Katra reģiona erudītākā komanda tiksies ar pārējo Latvijas reģionu labākajām komandām “Profs 2011” finālā. Labākās komandas dalībnieki saņems iPod NANO atskaņotājus, savukārt katra finālā iekļuvusī skola kā balvu saņems projektoru.

LBAS konkursu rīko ar Eiropas Sociālā fonda projekta „Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiska iemērošana nozarēs un uzņēmumos” (Nr.1DP/1.3.1.3.2./08/IPIA/NVA/001) finansiālu atbalstu, un to atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Labklājības ministrija, kā arī Valsts darba inspekcija.

Plašāka informācija par konkursu pieejama “Profs 2011” mājas lapā: http://profs2011.lbas.lv

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *