Eiropa protestē

Plašas demonstrācijas pret līdzekļu samazināšanu izglītībai notikušas aizvadītās nedēļas nogalē Madridē; savukārt, Vācijā cilvēki protestē pret valdošo finanšu sistēmu.

Sestdien Madridē ielās izgājuši tūkstošiem cilvēku, lai protestētu pret valdības veikto līdzekļu samazināšanu izglītības sektoram. Savukārt, vairākās Vācijas pilsētās sestdien tūkstošiem cilvēku protestējuši, iestājoties pret finanšu sistēmu un tās bezatbildību, paziņojusi antiglobālistu organizācija ATTAC.

Atsaucoties uz lielākās izglītības darbinieku arodbiedrības aicinājumu, Madridē no visas Spānijas sapulcējās no 70 000 līdz 100 000 cilvēku, paziņojusi arodbiedrība. Policijas aplēses attiecībā uz demonstrantu skaitu vēl nav zināmas. Paralizējot satiksmi Madrides centrā, protestētāji pārmeta politiskajiem līderiem, ka tie “soda izglītību par krīzi, ko tā nav izraisījusi”.

Vācijā ATTAC sniegtā informācija liecina, ka Frankfurtē bija sapulcējušies līdz pat 6000 cilvēku, kritizējot bankas pūliņus eirozonas parādsaistību krīzes risināšanā. Savukārt, Berlīnes un Ķelnes ielās protestējuši aptuveni 1500 demonstrantu, bet Diseldorfā – 1000. “Mūsu mērķis ir samazināt banku ietekmi,” paziņoja ATTAC pārstāvis, piebilstot, ka organizācija vēlas “padarīt demokrātiju atkal iespējamu”.

Atsaucoties uz ATTAC aicinājumiem un kampaņu “Okupē Frankfurti”, demonstrācijās piedalījās jaunieši, pensionāri un arī vecāki ar bērniem. “Tas, ko viņi vēlas, ir privatizēt izglītību un visus publiskos pakalpojumus,” atzīmēja viena no skolotājām.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *