ASV miljonāriem cels nodokļus

18 / 09 / 2011
Share 'ASV miljonāriem cels nodokļus' on Draugiem Share 'ASV miljonāriem cels nodokļus' on Facebook Share 'ASV miljonāriem cels nodokļus' on Google+ Share 'ASV miljonāriem cels nodokļus' on LinkedIn Share 'ASV miljonāriem cels nodokļus' on LiveJournal Share 'ASV miljonāriem cels nodokļus' on Pinterest Share 'ASV miljonāriem cels nodokļus' on Tumblr Share 'ASV miljonāriem cels nodokļus' on Twitter Share 'ASV miljonāriem cels nodokļus' on Wordpress Share 'ASV miljonāriem cels nodokļus' on Email

ASV prezidents Baraks Obama iecerējis paaugstināt nodokļus ASV pilsoņiem, kuru gada ienākumi pārsniedz vienu miljonu ASV dolāru.

Tādejādi Obama cer izlīdzināt nodokļu slogu starp iedzīvotājiem ar dažādiem ienākumiem, kā arī veicināt līdzekļu savākšanu jaunu darbavietu radīšanai. Par plāna detaļām Obama visdrīzāk ziņos pirmdien, kad tiks atklāts arī ilgtermiņa ekonomiskais plāns budžeta deficīta mazināšanai.

Pastāv versija, ka Obamas paustais nodokļu izmaiņu plāns tiks nodēvēts par “Bafeta prasībām” – ASV miljardiera Vorena Bafeta vārdā, kurš pazīstams kā izteikts filantrops un ideālists. Piemēram, 2010. gadā Bafets kopā ar Bilu Geitsu nāca klajā ar aicinājumu vairākiem simtiem amerikāņu miljonāru dzīves gaitā vai vismaz pēc nāves pusi savas bagātības ziedot labdarībai. Pats Bafets toreiz apliecināja, ka labdarības nolūkos izmantos pat 99% sava kapitāla, ar to saprotot dotācijas arī izglītībai un zinātnei.

Šobrīd, pēc Bafeta domām, esošie nodokļu normatīvi ir pārāk draudzīgi bagātajiem amerikāņiem – viņi nodokļos maksājot mazāk nekā citi ļaudis, jo ienākumi no investīcijām tiek aplikti ar mazākiem nodokļiem nekā ikmēneša darba alga.

Protams, Obamas-Bafeta idejām ir arī pretinieki – republikāņu pārstāvji Kongresā jau paziņojuši, ka krasi iestāsies pret jebkuriem nodokļu paaugstināšanas mēģinājumiem.

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , ,

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie