Likums par nodokļu stratēģiju

Iedzīvotāji tiek aicināti parakstīties par petīciju, kas paredz “Likuma par nodokļu stratēģisko pamatnostādni” ieviešanu Latvijā. Šī likuma mērķis ir noteikt, ka nākamajos piecos gados Latvijā būtiski jāsamazina sociālā nevienlīdzība – un tas paveicams, pakāpeniski ieviešot progresīvo nodokļu sistēmu. Petīciju sagatavojusi sociāldemokrātu biedrība PROGRESĪVIE, sadarbojoties ar ekonomistu Jāni Ošleju.

Šī iniciatīva ir tiešs turpinājums portāla Kreisie.LV 2010. gadā organizētajai parakstu vākšanai par progresīvās nodokļu sistēmas ieviešanu Latvijā.

► Aicinām atbalstīt! http://manabalss.lv/i/169

Pieņemot petīcijā minēto likumu, tiktu pasludināts, ka materiālā nevienlīdzība (kas noteikta ar Džini koeficientu) Latvijā jāsamazina līdz Eiropas Savienības vidējam līmenim tuvāko piecu gadu laikā. Ievērojot “Likumu par nodokļu stratēģisko pamatnostādni”, Saeimas deputātu pienākums, veicot jebkuras izmaiņas nodokļu likumdošanā, būs veicināt ienākumu pakāpenisku izlīdzināšanu.

Savu motivāciju līdzdarboties petīcijas sagatavošanā Jānis Ošlejs skaidro tā:

“Dzīvē visā ir vajadzīgs samērīgums, bet Latvijas nodokļu sistēma nav samērīga. Latvijas pārāk augstā, neeiropeiskā ekonomiskā nevienlīdzība bremzē labklājību un attīstību. Ekonomikas izaugsme ir iespējama, ja ir pircēji. Cilvēka izaugsme ir iespējama, ja ir resursi, lai īstenotu savus sapņus. Atbalstu šo petīciju, jo tā nevis aicina aplikt vidusšķiru ar papildus nodokļiem, bet rosina kopēju nodokļu pārmaiņu, lai izveidotu eiropeisku valsti.”

Biedrības PROGRESĪVIE priekšsēdētājs Ansis Dobelis norāda:

“Mūsu biedri jau līdz šim veikuši dažādas akcijas, gatavojuši priekšlikumus, rosinājuši diskusijas, lai panāktu taisnīgas un progresīvas nodokļu politikas izveidi Latvijā. Arī vairums politiķu un ekonomistu kļūst arvien pielaidīgāki un pozitīvāk noskaņoti par progresīvajiem nodokļiem. Tomēr joprojām trūkst pietiekama sabiedriskā spiediena, lai runas pārvērstos darbos. Tādēļ sagatavojām šo petīciju, un esam pārliecināti, ka to parakstīs pietiekami daudz iedzīvotāju, lai Saeimai nāktos šo priekšlikumu nopietni vērtēt. Tad deputātiem būs jāpilda dotie solījumi un jāatbalsta nodokļu reformas valstī.”

Petīcija pieprasa Saeimas deputātiem pakāpeniski pārveidot nodokļus tā, lai, nepalielinot kopējo nodokļu nastu, palielinātos visbagātāko iedzīvotāju un luksusa patēriņa nodokļi, bet samazinātos nodokļu nasta mazo algu saņēmējiem, pirmkārt ieviešot progresivitāti darba algām noteikto nodokļu iekasēšanā. Tas veicams, samazinot nodokļu likmi un paceļot neapliekamo minimumu mazo algu saņēmējiem.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *