Mediķi protestēs!

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) trešdien tiksies ar lokālo daudzprofila slimnīcu pārstāvjiem, lai koordinētu sadarbību un lemtu par protesta akcijām pret neatliekamās palīdzības finansējuma samazinājumu. Kā informēja arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris, LVSADA atbalsta lokālo daudzprofila slimnīcu prasību par adekvātu neatliekamās palīdzības finansējumu arī otrajā pusgadā.

avots: LETA

“Fakts, ka valsts negrib apmaksāt pat neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu, ir apkaunojošs. Tas skaidri pierāda, ka valdības piekoptā politika drīzāk ir vērsta uz Latvijas izmērdēšanu, nekā uz veselības aprūpes pieejamības uzlabošanu. Gan iedzīvotāji, gan mediķi ir nostādīti neapskaužamā situācijā, un kādam par to ir jāatbild,” sašutumu pauž Keris.

Informāciju par tālāko rīcību tikšanās dalībnieki sniegs medijiem šodien pl. 14:30 Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) mājā Bruņinieku ielā 29/31 (302. telpā).

Kā ziņots, Kuldīgas slimnīca paziņojusi, ka negodīgas finansējuma sadales dēļ tā no 1.septembra pārtrauks akūto pacientu uzņemšanu. Par to Kuldīgas slimnīcas vadītājs Ivars Eglītis jau iepriekš ir informējis Veselības ministriju (VM), Veselības norēķinu centru (VNC) un Kuldīgas novada pašvaldību.

Kuldīgas novada pašvaldība ir neizpratnē par VM plānoto 2011.gada neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) pacientu skaita samazinājumu Kuldīgas slimnīcā, zinot, ka nav iemesla prognozēt divas reizes mazāku pacientu skaitu, salīdzinot ar 2010.gadu.

“Pacientus turpinām uzņemt iepriekšējā gada līmenī, turklāt vispārējais pacientu stāvoklis ir smagāks, slimības ielaistākas. Uzņemšanas nodaļai nav iespēju būtiski ierobežot stacionāro NMP pacientu skaitu, jo pacienti tiek nosūtīti uz slimnīcu ar speciālistu atzinumiem, atvesti ar NMP dienesta brigādēm vai ierodas paši traumu vai saslimšanu dēļ,” situāciju skaidroja Kuldīgas slimnīcas vadītājs Eglītis.

Arī iepriekšējos gadus Kuldīgas slimnīcā nav bijis mazāk par 5000 akūtajiem pacientiem un nav nekāda pamata prognozēt, ka šogad viņu būs divas reizes mazāk, akcentēja slimnīcas vadītājs.

Neskatoties uz to, VM ieplānojusi apmaksāt tikai 2208 pacientu ārstēšanu. Šādu skaitu slimnīca līdz šim ir jau uzņēmusi, un katrs nākamais pacients slimnīcai radīs tiešus finansiālus zaudējumus, skaidroja Eglītis.

“Tā vietā, lai adekvāti risinātu situāciju, jau trešo gadu mums tiek piedāvāts vēl vairāk samazināts finansējums,” norādīja slimnīcas vadītājs.

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *