Norvēģu arodbiedrības sēro

Pēc traģiskajiem notikumiem Norvēģijā pagājušajā nedēļā Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) nosūtīja saviem kolēģiem Norvēģijas arodbiedrību konfederācijā (LO-Norway) līdzjūtības, atbalsta un solidaritātes vēstuli, uz kuru saņemta sekojoša atbilde no LO-Norway prezidenta Roara Flothena.

avots: arodbiedribas.lv

“Dārgie draugi,

LO-Norway no sirds pateicas par Jūsu izteikto līdzjūtību. Mums ir ļoti svarīgi zināt, ka esat kopā ar mums šajā sāpīgajā laikā.

Milzīga traģēdija ir skārusi Darba partijas jauniešu grupu, darbinieku kustību Norvēģijā un mūsu valsti kā nāciju. Simts jauniešu ir nogalināti, ievainoti vai ieguvuši traumas šajā kaunpilnajā terora aktā.

Ir grūti aptvert, ka Norvēģijas darbinieku kustība dažās stundās 2011.gada 22.jūlijā pazaudējusi tik daudz topošos līderus. 2011.gads arodbiedrību kustībā Norvēģijā vienmēr paliks vēstures atmiņā kā tumšākā diena.

Daudzi upuri, kuri piedalījās vasaras nometnē, ir arodbiedrību konfederācijas dalīborganizāciju biedri un arodbiedrību aktīvisti, kuri strādā arodbiedrību organizācijās. Viņi ir konfederācijas jauniešu kustības pamats un atbalsts. Tagad mēs zinām, ka daži no viņiem ir starp pazudušajiem, un iespējams nogalināti šausmīgā uzbrukuma laikā Utøya nometnē.

Bumbas sprādziens valdības ēkai Oslo un masu slepkavība Utøya nometnē parāda tādas atvērtas sabiedrības kā mūsu ievainojamību. Bet mēs parādīsim, cik nopietni un dziļi ir iesakņojusies šī atvērtā demokrātiskā sabiedrība. Norvēģija kļūs stiprāka un vēl vienotāka šī uzbrukuma rezultātā.

Liels paldies par Jūsu solidaritāti un līdzjūtību.

Dziļās sērās,Roars Flothens, LO-Norway prezidents”

Vēl šajā kategorijā:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *