Iesalnieks no politikas jāpadzen

25 / 07 / 2011
Share 'Iesalnieks no politikas jāpadzen' on Draugiem Share 'Iesalnieks no politikas jāpadzen' on Facebook Share 'Iesalnieks no politikas jāpadzen' on Google+ Share 'Iesalnieks no politikas jāpadzen' on LinkedIn Share 'Iesalnieks no politikas jāpadzen' on LiveJournal Share 'Iesalnieks no politikas jāpadzen' on Pinterest Share 'Iesalnieks no politikas jāpadzen' on Tumblr Share 'Iesalnieks no politikas jāpadzen' on Twitter Share 'Iesalnieks no politikas jāpadzen' on Wordpress Share 'Iesalnieks no politikas jāpadzen' on Email

Biedrība PROGRESĪVIE izsaka visdziļāko līdzjūtību Norvēģijā notikušajā apšaudē un spridzināšanā bojā gājušo tuviniekiem un visai sabiedrībai. Šādai slepkavnieciskai rīcībai nav iespējams meklēt attaisnojumus nekādās ideoloģiskās nostādnēs, politiskos uzskatos vai problēmu risināšanā. PROGRESĪVĪE cer, ka šim gadījumam nebūs sekotāji ne Norvēģijā, ne Eiropā, ne arī tieši Latvijas nacionālistu vidū.

Drošības policijai aktīvi jāvēršas pret naida kurinātājiem, bet Iesalnieks jāpadzen no politikas

PROGRESĪVIE aicina Latvijas Drošības policiju veikt operatīvas pārbaudes attiecībā uz tiem interneta komentētātājiem, kuri slavina Norvēģijas notikumus, attaisno tos un aicina turpināt slepkavot. Nav pieļaujams, ka komentāru vidū lasāmi šādi aicinājumi: “…taisnība. Bet kāpēc jāšauj blondie norvēģu bērni? Būtu labāk šāvis musulmaņus, kas vairojas kā žurkas. Vienu nošauj, 10 vietā!”. Biedrības priekšsēdētājs Ansis Dobelis norāda, ka līdzīgi komentāri sastopami teju pie katra raksta par Norvēģijas traģēdiju. Šo komentāru autori ir jāatrod un jāsauc pie atbildības par naida kurināšanu un aicināšanu uz vardarbību.

Savukārt Nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” nekavējoties no savām rindām ir jāpadzen Jānis Iesalnieks, kurš apvienībā ieņem augstus amatus. Kā norāda Ansis Dobelis:

“Ja šis politiskais spēks nav gatavs šādam solim, tad Iesalnieka mēģinājumus attaisnot slepkavošanu Norvēģijā, kā arī slepkavam līdzīgos uzskatus, ko viņš nekautrējas paust, var uzskatīt par visas Nacionālās apvienības viedokli. Jāatgādina, ka šī nav pirmā reize, kad šī politiķa publiskie izteikumi ir naidu kurinoši. Ja Nacionālā apvienība meklēs attaisnojumus Iesalnieka apgalvojumiem, tad tai nav vietas ne Latvijas parlamentā, ne valdībās. Un pārējām politiskajām partijām ir skaidri jāatbild, vai tās redz iespēju sadarboties ar šo politisko spēku.”

PROGRESĪVO biedriem šie notikumi ir īpaši sāpīgi, jo organizācijas biedri daudzus gadus ir piedalījušies Norvēģijas Darba partijas jaunatnes organizācijas (AUF) vasaras nometnēs, kas notiek uz Ūtoejas salas. Biedrības sadarbības partneriem no Jaunatnes sociāldemokrātiskās savienības (JSS) ir ilgstoša draudzība ar AUF biedriem. Viens no iepriekšējo gadu šīs nometnes dalībniekiem, PROGRESĪVO valdes loceklis Ervins Labanovskis saka:

“Nometne Ūtoejas salā bija caurausta ar toleranci, solidaritāti, jautrību un ideālismu par labāku pasauli.  Prātam neaptverami, kā pret tik gaišiem cilvēkiem var vērsties ar tādu ļaunumu. Šobrīd mums ir jābūt kopā ar norvēģiem viņu sērās, taču pēc tam ir rūpīgi jādomā un jārīkojas, lai cīnītos pret netoleranci un ksenofobiju, kas diemžēl visai izplatīta ir arī mūsu sabiedrībā! Mums pašiem jābūt mazāk tolerantiem pret šādu viedokļu popularizētājiem un paudējiem.”

www.progresivie.lv

Vēl šajā kategorijā:

Tags: , , , , , , ,

2 Responses to “ Iesalnieks no politikas jāpadzen ”

  1. KPN on 26 / 07 / 2011 at 00:28

    Kreisos politiķus kā Jāni Iesalnieku stumj ārā un apmelo, un to vēl tiražēt. Nu i nē …

    • Džerijs on 27 / 07 / 2011 at 12:36

      Šis portāls objektīvi popularizē Latvijas sociāldemokrātu viedokļus. Un tie ir tādi, kādi ir, izdomāt tos pašam man nav ļauts.

Leave a Reply


Sociāldemokrāti Latvijā, Eiropā, pasaulē

Portāls Kreisie.LV nesaņem finansējumu no politiskajām partijām un nepārstāv tās publiskajā telpā.


  draugiem    maillist  maillist

Viedoklis PRET solidaritātes nodokli

Kreisie Vs. Labējie